Lenkų liustracijos teismo teisėjas pats

Lenkų liustracijos teismo teisėjas pats kaltinamas nuslėpęs savo bendradarbiavimą su buvusio komunistų režimo slaptąja tarnyba. Jo byla pradėta antradienį.
Teisėjas Mieczyslawas Bareja (Mečislavas Bareja) neigia, kad pateikė neteisingus duomenis apie savo praeitį. Lenkijoje galioja įstatymas, pagal kurį aukšti pareigūnai, prokurorai ir teisėjai privalo deklaruoti, ar bendradarbiavo su komunistų slaptąja tarnyba. Melavusiems pareigūnams uždraudžiama 10 metų dirbti valstybinėje tarnyboje.

"Nėra jokio parašo, jokio dokumento, nieko, kas mane sukompromituotų", prieš antradienio teismo posėdį žurnalistams sakė M. Bareja, teisėju dirbantis nuo 1965 metų.

M. Bareja komunistų laikais buvo aukštas Demokratų partijos pareigūnas, 10-ajame dešimtmetyje prižiūrėjo rinkimus Varšuvoje, o 1994 metais trumpai dirbo sostinės meru. Jis dalyvavo nagrinėjant įžymiausio antikomunistinio veikėjo Leszeko Moczulskio (Lešeko Močulskio) liustracijos bylą, kuri netrukus turi būti baigta.

Ginti savo gerą vardą liustracijos teisme teko ir "Solidarumo" įkūrėjui Lechui Walesai (Lechui Valensai) bei populiariajam prezidentui Aleksandrui Kwasniewskiui (Aleksandrui Kvasnevskiui). Abu politikai šį mėnesį išteisinti, bet jų bylos šalyje sukėlė nepasitenkinimą liustracijos įstatymu, pagal kurį teisman galima patraukti ir dėl visai neįtikinamų priežasčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

ES suteikė bevizį režimą 50 mln. žmonių (15)

Europos Sąjunga garantuos bevizį režimą iki 50 mln. Ukrainos ir Gruzijos piliečių, skelbia „The Independent“.

Vatikanas: gėjai negali tapti katalikų kunigais (5)

Vatikano paskelbtame dekrete dėl katalikų kunigų ugdymo akcentuojama lytinio susilaikymo prievolė ir deklaruojamas draudimas gėjams ir „gėjų kultūrą“ remiantiems žmonėms tapti kunigais.

Vokietija reikalauja iš Rusijos konstruktyvaus bendradarbiavimo (27)

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas-Walteris Steinmeieris paragino Rusiją konstruktyviai bendradarbiauti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijoje (ESBO). Prieš ESBO ministrų pokalbius Hamburge susitikęs su Rusijos diplomatijos vadovu Sergejumi Lavrovu jis pareiškė, kad Maskva turi stengtis dar labiau neaštrinti vėl išaugusios įtampos Europoje, praneša agentūra dpa.

Gelbėtojai pateikė naujų detalių apie tragišką Pakistano lėktuvo katastrofą (2)

Pakistano vietinio reiso lėktuvas, skraidinęs 48 žmones, trečiadienį sudužo šiaurinėje kalnuotoje vietovėje, o šios katastrofos aukos bus atpažintos pagal DNR tyrimus, ketvirtadienį pranešė pareigūnai.

R. Polanski džiaugiasi, kad Lenkijos teismas nepritarė jo ekstradicijai į JAV (3)

„Oskarų“ laureatas Romanas Polanski trečiadienį sakė esantis patenkintas Lenkijos Aukščiausiojo Teismo sprendimu atmesti naują raginimą išduoti jį Jungtinėms Valstijoms, kur jis būtų baudžiamas už dešimtmečių senumo neteisėtus lytinius santykius su nepilnamete.