Lenkų liustracijos teismo teisėjas pats

Lenkų liustracijos teismo teisėjas pats kaltinamas nuslėpęs savo bendradarbiavimą su buvusio komunistų režimo slaptąja tarnyba. Jo byla pradėta antradienį.
Teisėjas Mieczyslawas Bareja (Mečislavas Bareja) neigia, kad pateikė neteisingus duomenis apie savo praeitį. Lenkijoje galioja įstatymas, pagal kurį aukšti pareigūnai, prokurorai ir teisėjai privalo deklaruoti, ar bendradarbiavo su komunistų slaptąja tarnyba. Melavusiems pareigūnams uždraudžiama 10 metų dirbti valstybinėje tarnyboje.

"Nėra jokio parašo, jokio dokumento, nieko, kas mane sukompromituotų", prieš antradienio teismo posėdį žurnalistams sakė M. Bareja, teisėju dirbantis nuo 1965 metų.

M. Bareja komunistų laikais buvo aukštas Demokratų partijos pareigūnas, 10-ajame dešimtmetyje prižiūrėjo rinkimus Varšuvoje, o 1994 metais trumpai dirbo sostinės meru. Jis dalyvavo nagrinėjant įžymiausio antikomunistinio veikėjo Leszeko Moczulskio (Lešeko Močulskio) liustracijos bylą, kuri netrukus turi būti baigta.

Ginti savo gerą vardą liustracijos teisme teko ir "Solidarumo" įkūrėjui Lechui Walesai (Lechui Valensai) bei populiariajam prezidentui Aleksandrui Kwasniewskiui (Aleksandrui Kvasnevskiui). Abu politikai šį mėnesį išteisinti, bet jų bylos šalyje sukėlė nepasitenkinimą liustracijos įstatymu, pagal kurį teisman galima patraukti ir dėl visai neįtikinamų priežasčių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Paryžiuje pristatytas NATO karinėms operacijoms pritaikytas bepilotis sraigtasparnis (1)

Greta milžiniško karinio transportinio lėktuvo A400M kitas „Airbus“ orlaivis – bepilotis sraigtasparnis – atrodo kaip žaisliukas. Nepaisant nedidelių gabaritų, šis aparatas gali iš esmės pakeisti NATO vykdomų karinių jūrų operacijų pobūdį.

Hitlerio varpas kursto aistras: protu nesuvokiama, kad jis skamba per pamaldas (118)

Vokietijos Herxheim am Berg miesto senojoje bažnyčioje kabantis varpas kelia aršias diskusijas. Kam ir kodėl jis galėjo užkliūti? Maža to, miesto meras „Deutsche Welle“ portalui tvirtina, kad bent jau artimiausiu metu nesantaiką kurstantis varpas niekur nedings.

Rusija perspėja Norvegiją, kad dėl JAV karių dislokavimo pablogės santykiai (90)

Norvegijos santykiai su Rusija gali pablogėti, o įtampa NATO šiauriniame flange - išaugti dėl Norvegijos leidimo Jungtinėms Valstijoms dislokuoti jūrų pėstininkus savo teritorijoje, Rusijos ambasada Norvegijoje šeštadienį pranešė naujienų agentūrai „Reuters“.

Kataras teigia, kad šaliai iškelti reikalavimai yra nerealistiški

Kataro užsienio reikalų ministras atmetė arabų šalių įteiktą 13 reikalavimų sąrašą, kuriuos reiktų įgyvendinti tam, kad būtų atšauktos sankcijos. Pasak ministro, reikalavimai yra nepagrįsti ir neįgyvendinami, informuoja BBC.

Pietų Korėjos prezidentas pakvietė Pchenjano delegaciją į 2018-ųjų žiemos olimpines žaidynes

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas šeštadienį pakvietė Šiaurės Korėją į kitąmet vyksiančias žiemos olimpines žaidynes ir sakė, kad sportas galėtų tapti priemone siekti taikos.