Lenkų kunigas turi palikti Baltarusiją

Lenkų dvasininkas Zbigniewas Karolakas (Zbignevas Karolakas), kuris kunigavo Baltarusijos mieste Breste, turi išvykti iš šalies. Tokį sprendimą priėmė miesto merija.
Kunigas, kuris per trejus metus valdžios organams taip ir nepranešė apie savo gyvenimą Breste, kaltinamas pasų režimo pažeidimu. Be to, jis nebuvo gavęs leidimo užsiimti sielovada.

Z. Karolakas iš Baltarusijos turėjo išvykti jau prieš mėnesį, tačiau prievartiniam kunigo išsiuntimui iš šalies kelią užkirto parapijiečiai, kurie drauge su kunigu kiauras paras budėdavo bažnyčioje.

Neoficialiais duomenimis, Baltarusijoje dirba keli šimtai lenkų kunigų ir vienuolių. Daugelio jų sielovadinė ir religinė veikla yra neatsiejama nuo lenkybės puoselėjimo.

Tai kelia nepasitenkinimą Baltarusijos valdžiai, kuri lenkų misionierius jau seniai kaltina mėginimais polonizuoti baltarusius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Malaizijoje dėl prekinio traukinio avarijos įstrigo tūkstančiai keleivių

Malaizijoje penktadienį įvyko įspūdinga krovininio traukinio avariją, per kurią kaip žaislai išsibarstę vagonai užblokavo judrius eismo geležinkelio maršrutą, o tūkstančiai keleivių pateko į keblią padėtį.

Rusija grasina dėl „Jukos“ bylos nutraukti „Sojuz“ raketų tiekimą Prancūzijai (14)

Rusijos kosmoso agentūra („Roskosmos“) perspėjo nutrauksianti raketų nešėjų „Sojuz“ tiekimą Prancūzijos „Arianespace“, jei nebus grąžinti 300 mln. eurų, kurie Prancūzijoje areštuoti teismo, tiriančio „Jukos“ bylą, nurodymu, rašo „Le Echos“.

G. Wildersas nedalyvaus savo teisme dėl neapykantos kurstymo (1)

Radikalių antiislamiškų pažiūrų olandų parlamentaras Geertas Wildersas penktadienį pareiškė, kad atsisakys kitą savaitę dalyvauti savo teisme dėl kaltinimų kursčius rasinę neapykantą, ir pavadino teismo procesą „parodija“.

R. Duterte: Dievas man liepė nustoti keiktis (1)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte teigia pažadėjęs Dievui daugiau nebesikeikti, praneša BBC.

JT nubalsavo, kad būtų pradėtos derybos dėl branduolinių ginklų uždraudimo (8)

Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos komitetas ketvirtadienį nubalsavo už tai, kad būtų pradėtos derybos dėl naujos branduolinių ginklų uždraudimo sutarties, nors tam griežtai priešinasi branduolinį ginklą turinčios valstybės.