Lenkijos prezidento reputacijai iškilo grėsmė

Jau treji metai palankiausiai šalyje vertinamas politikas A. Kwasniewskis, kurį remia net 78 proc. respondentų, pateko į prasidėjusios prezidento rinkimų kampanijos akiratį.

Savaitraštis "Gazeta polska" parašė, kad prieš 10 metų A. Kwasniewskis, eidamas Lenkijos fizinės kultūros ir jaunimo reikalų komiteto pirmininko pareigas, neteisėtai nurašė skolas kai kurioms jaunimo organizacijoms, o dalis pinigų buvo pervesta firmai "Wawel-Imos", kurios vadovybėje buvo artimų dabartiniam prezidentui žmonių.

Lenkijos Seimo "Solidarumo" rinkimų akcijos (SRA) frakcijos deputatai renka parašus, kad Seimo pirmininkas sudarytų specialią tyrimų komisiją, kuri ištirtų laikraščio "Gazeta polska" kaltinimus prezidentui.

Savo ruožtu Lenkijos prezidento kanceliarija pareiškė, jog 1992 metais šį klausimą tyrė Lenkijos vyriausieji kontrolės rūmai bei prokuratūra ir byla buvo nutraukta dėl nusikaltimo sudėties nebuvimo.

Prieš dvi savaites Lenkijos sporto ministras Jacekas Debskis (Jacekas Dembskis) pareiškė, kad aukštas SRA pareigūnas reikalavo surasti kompromituojančių Lenkijos prezidentą A. Kwasniewskį dokumentų. Už tai ministras neteko posto ir buvo pašalintas iš SRA.

Savaitraštis "Nie" paskelbė pokalbį su buvusiu Lenkijos valstybės saugumo valdybos darbuotoju, kuris teigė, kad šalies vadovą kompromituojančių faktų ieškoma Rusijoje.

Lenkijos Kairiųjų demokratų sąjunga oficialiai kreipėsi į šalies Generalinę prokuratūrą su prašymu ištirti savaitraštyje minimus faktus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Spiegel“: Vokietija slapta ruošiasi D. Trumpo prezidentavimui (2)

Vokietijos politikai ruošiasi galimam Donaldo Trumpo prezidentavimui ir slapta susitinka su jo rinkimų štabo atstovais, praneša žurnalas „Spiegel“.

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (41)

Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.

Filipinų prezidento pareiškimai apie Hitlerį kelia didelį nerimą, sako Pentagono vadovas (6)

Pentagono vadovas Ashtonas Carteris penktadienį kritikavo „labai neraminančius“ Filipinų prezidento Rodrigo Duterte pareiškimus, kai šis savo negailestingą karą su nusikalstamumu palygino su nacių lyderio Adolfo Hitlerio pastangomis išnaikinti žydus.

Vakarų Krante nušautas Izraelio saugumo pajėgų narį peiliu sužeidęs palestinietis

Okupuotame Vakarų Krante esančiame Kalandijos mieste vienas Izraelio saugumo pajėgų narys penktadienį buvo sunkiai sužeistas peiliu, o jį užpuolęs palestinietis nukautas, pranešė policijos atstovė.

Jungtinėse Valstijose pateiktas pirmas ieškinys prieš Saudo Arabiją dėl Rugsėjo 11-osios teroro aktų (8)

Amerikietė, netekusi vyro per Rugsėjo 11-osios teroro aktus, padavė Saudo Arabiją į teismą, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.