Lenkijos pasienyje - beprecedentinė akcija

 (1)
Lenkija žengė beprecedentį žingsnį, pakeisdama Lenkijos ir Kaliningrado srities Bezledų-Bagrationovsko pasienio perėjos visą pasienio apsaugos būrį - 70 pasieniečių.
Valdžia ryžosi tokiam žingsniui, nes kilo įtarimų, jog dauguma perėjos pasieniečių palaiko nusikalstamus ryšius su kontrabandininkais.

Kaip Lenkijos spaudai sakė Bartošičių valsčiaus viršaitis Zbigniewas Ciechomskis (Zbignevas Cechovskis), daugeliui vietos gyventojų sprendimas pakeisti pasieniečius bus tikra katastrofa. Jis nepaneigė tvirtinimų, kad šalia pasienio gyvenantys žmonės, iš kurių daugiau kaip 30 proc. yra bedarbiai, palaikė ryšius su vadinamaisiais gerais pasieniečiais, kurie pro pirštus žiūrėjo į smulkią kontrabandą.

"Gazeta Wyborcza" rašo, jog pasieniečiai buvo pakeisti, siekiant sureaguoti į Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos kritiką dėl prastos Lenkijos rytinės sienos apsaugos ir klestinčios korupcijos tarp pasieniečių ir muitinininkų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia, kad jos karo laivai prisidės prie Alepo bombardavimo (2)

Rusijos užsienio reikalų ministerija absurdiškais pavadino NATO pareikštus įtarimus, kad Rusijos kovinė grupė Viduržemio jūroje prisijungs bombarduojant Sirijos Alepo miestą, skelbia „Reuters“, remdamasi ketvirtadienį Rusijos naujienų agentūros RIA paskelbta informacija.

ES pritarė naujoms sankcijoms dešimčiai aukščiausio rango Sirijos pareigūnų (5)

Europos Sąjunga ketvirtadienį ėmėsi sankcijų dar prieš 10 aukščiausio rango Sirijos pareigūnų dėl jų dalyvavimo „žiauriose represijose“ prieš civilius gyventojus.

J. Stoltenbergas: stipresnė Europa reikš stipresnė NATO

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas nemano, kad Europos Sąjungos (ES) gynybos plėtros planai būtų problema transatlantiniam kariniam aljansui. „Stipresnė Europa padarys stipresnį ir NATO“, – pareiškė jis ketvirtadienį Briuselyje baigdamas NATO gynybos ministrų susitikimą. Didesnė europiečių parengtis ir didesnės išlaidos gynybai esą duos naudos ir Aljansui, praneša agentūra AFP.

H. Clinton pasakyti žodžiai gali pakišti jai koją po rinkimų (9)

Daug neįprastų dalykų nutiko 2016-aisiais per Amerikos prezidento rinkimų kampaniją. Vis dėlto Rusija tapo bene labiausiai netikėta viešnia prie JAV politikos pietų stalo.

R.T. Erdoganas: kitas Turkijos taikinys Sirijoje - Raka

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį sakė, kad karinės operacijos opozicijos kovotojams Šiaurės Sirijoje paremti taikinys bus „Islamo valstybės“ (IS) kontroliuojamas Rakos miestas.