Lenkijos laikraštis Vilnių prilygina Prahai ir Vienai

 (6)
Vienas didžiausių Lenkijos dienraščių "Rzeczpospolita" rašo, kad "Vilnius - tai miestas tiems, kas gerai jaučiasi Vienoje, Prahoje, Krokuvoje".
"Savaitgalio išvykos į Krokuvą, Vieną arba Prahą - tai galimybė pabėgti nuo kasdienybės, tačiau nuo Varšuvos vos už 450 kilometrų yra miestas, kuriame galima pamiršti, jog eina paskutinieji XX amžiaus mėnesiai. Vilnius - Jogailaičių laikais vienas didžiausių Vidurio Europos miestų ir antroji, greta Krokuvos, abiejų tautų respublikos sostinė", rašo laikraštis, negailėdamas daug pagyrų ir gerų žodžių Lietuvos sostinei.

Iliustruotas reportažas apie Lietuvos sostinę išspausdintas penktadienio priede "Mano kelionės".

"Balti mūrai, raudoni stogai ir parkų bei kapinių žaluma - tokią trijų spalvų panoramą galima pamatyti iš Gedimino bokšto, tačiau tikrasis miesto grožis atsiskleidžia tada, kai atsisakai turistinio ritmo ir leidiesi vedamas intuicijos", tikina skaitytoją "Rzeczpospolita".

Lenkų turistai kviečiami aplankyti "Astorijos" viešbutį, suvalgyti gausius švediško stalo pusryčius ir "taip gera nuotaika pradėti Vilniaus lankymą".

Dienraštis rekomenduoja atvykus į Vilnių atsisakyti įprastų maitinimosi įpročių bei kalorijų skaičiavimo ir valgyti lietuviškai - gausiai ir riebiai, paragauti raugintų agurkų, kuriuos lietuviai raugia meistriškai. Na, o "visų valgių valgiu" "Rzeczpospolita" vadina cepelinus.

Reportažo autoriai pažymi, kad "Lietuva yra saugi ir draugiška turistams valstybė, o "Vilniuje beveik visur galima mokėti kreditinėmis kortelėmis".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1112)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.