Lenkijos kariuomenėje klesti narkomanija

Lenkijos kariuomenėje klesti narkomanija, o kareivinės ir kareiviai tapo organizuotų nusikaltėlių gaujų prekybos narkotikais objektu.
Dienraštis "Rzeczpospolita" pažymi, jog Lenkijos karo žandarmerija šiemet išaiškino kareivių gaują, kuri kariuomenėje platino dideliais kiekiais į Lenkiją iš Turkijos atvežamus narkotikus. Išaiškinti prekiautojai narkotikais Varšuvos, Gdynės, Ščecino, Vroclavo kareivinėse.

Lenkų laikraštis pastebi, jog "nusikaltėlių pasaulis aktyviai šturmuoja kareivines" ir savo žmones netgi siunčia privalomajai tarnybai.

Nusikaltėliai pradžioje narkotikus dalija nemokamai, tačiau kai kareivis prie jų pripranta, už porciją turi mokėti nuo 35 iki 50 zlotų.

Kareiviams tiekiami įvairaus pobūdžio narkotikai - marihuana, hašišas, LSD, tačiau populiariausiu tarp lenkų kareivių yra amfetaminas, kuris dideliais kiekiais gaminamas pačioje Lenkijoje.

Pagal amfetamino gamybą Lenkija užima trečią vietą Europoje.

Dėl narkotikų platinimo Lenkijos kariuomenėje vien tik šiemet iškeltos aštuonios bylos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (75)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.