Lenkijos kalėjimuose nebeišsitenka kaliniai

"Jeigu teismai tokiu tempu teis žmones laisvės atėmimu, tai rugpjūčio 7 dieną pritrūks Lenkijos kalėjimuose vietų, o nuteistiesiems bausmės atlikimo teks laukti laisvėje", pasakė spaudos konferencijoje Lenkijos kalėjimų valdybos viršininkas generolas Wlodzimierzas Markiewiczius (Vlodzimežas Markevičius).
Prison
Dabar 156-iuose Lenkijos kalėjimuose kali 62 tūkst. kalinių, tuo tarpu vietų tėra vos tūkstančiu daugiau. Beveik pusėje kalėjimų ir bausmės atlikimo vietų jau nevykdoma 3 kvadratinių metrų norma vienam žmogui.

Pasak generolo, kiekvieną dieną kalėti nuteisiama 500 žmonių. Lenkijoje 100 tūkst. gyventojų tenka 150 kalinių, ir šiuo atžvilgiu šalis pirmauja Europoje. Lenkiją lenkia tik Rusija, Baltarusija, Rumunija, Čekija ir Slovakija.

W. Markiewiczius sakė, kad naujų kalinimo vietų statybai nėra pinigų ir todėl šiam tikslui bus ateityje panaudojami kalėjimų klubai, medicinos priežiūros kambariai.

Kaip išeitį jis siūlo švelninti bausmes už smulkius nusikaltimus ir tokius nusikaltėlius bausti ne laisvės atėmimu, o priverstiniais darbais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pasibaigus paliauboms Sirijos Alepo miestą vėl drebina susirėmimai

Susirėmimai ir aviacijos antskrydžiai Sirijos Alepo mieste sekmadienį nusinešė mažiausiai trijų civilių žmonių gyvybes.

Vengrijos premjeras: priešinkitės Europos „sovietizacijai“

Vengrija privalo priešintis Europos „sovietizacijai“ ir ginti savo sienas nuo masinės imigracijos, teigia šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kalbėjo renginyje, skirtame paminėti 1956 metais šalyje vykusį antisovietinį sukilimą, rašo „Euronews“.

Th. May griežtai atmeta antro Škotijos nepriklausomybės referendumo galimybę (5)

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigia esanti atvira Škotijos ateities bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Tai Th. May žada aptarti su Škotijos ministre Nicola Sturgeon. Škotija, priešingai kitiems Jungtinės Karalystės regionams, „Brexit“ referendume balsavo už pasilikimą.

Migrantai evakuojami iš Kalė „Džiunglių“, ruošiantis nugriauti stovyklą (2)

Migrantai, tempiantys lagaminus ir daiktų ryšulius, pirmadienį pradėjo trauktis iš „Džiunglėmis“ pramintos stovyklos Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestį, ruošiantis nugriauti šią neteisėtą kompleksą, tapusį starto aikštele atvykėliams, mėginantiems prasmukti į Didžiąją Britaniją.

Talibai išplatino bepiločiu nufilmuotą savižudžio išpuolį (3)

Praėjusį šeštadienį talibai paviešino bepiločiu filmuotą savižudžio teroristo išpuolį Afganistane.