Lenkijos jaunimas kritiškiau vertina Bažnyčią

Lenkijos jaunimui Bažnyčia ir pamaldumas nebeturi tokios reikšmės, kaip vyresniajai kartai.
Visuomenės tyrimo agentūros "Sopot" duomenimis, kas dešimtas 18-24 metų respondentas tvirtina nesilankąs pamaldose ir kritiškai vertinąs Bažnyčios veiklą.

Dažniau negu kartą per savaitę į bažnyčią vaikšto tik 7 proc. lenkų, 44 proc. - kartą per savaitę, du kartus per mėnesį - 18 proc., tik religinių švenčių proga - 22 proc. tikinčiųjų. 31 proc. lenkų mano, kad Lenkijos Katalikų Bažnyčia atlieka teigiamą vaidmenį šalyje, o neigiamai Bažnyčios veiklą vertina 12 proc. respondentų.

Net 45 proc. apklaustųjų yra įsitikinę, kad retas kuris tvirtai laikosi Dešimties Dievo įsakymų, o 15 proc. mano, kad juos pažeidžia beveik visi tikintieji.

Lenkijos Katalikų Bažnyčia pasitiki 31 proc. respondentų, nepasitiki - 15 procentų.

Visuomenės tyrimai parodė, kad palyginti daug lenkų nuolat dalyvauja mišiose - daugiau kaip pusė vyresnių nei 59 metų lenkų ir pusė - vyresnių nei 39 metų.

Lenkų sociologų nuomone, palyginti su Europa - tai tikrai fenomenalu. Vis dėlto, sociologai neatmeta galimybės, jog dėl liberalizacijos ir pliuralizmo procesų lenkų religingumas ims slopti.

Katalikų Bažnyčiai priklauso maždaug 95 proc. lenkų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas susirūpinęs dėl Rusijos lėktuvnešio galimų veiksmų prie Sirijos vandenų (48)

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį išsakė susirūpinimą, kad Rusijos lėktuvnešis ir jį lydinti kovinė grupė gali prisidėti prie atakų prieš apsiaustą Sirijos miestą Alepą.

Irako šiaurėje sprogus bombai žuvo JAV karys (12)

Vienas JAV ginkluotųjų pajėgų narys ketvirtadienį žuvo sprogus bombai Irako šiaurėje, paskelbė Pentagonas.

Vienintelis karas Europoje: vis dar laukiama stebuklo (258)

„Ukrainoje, kur vyksta vienintelis realus Europos karas, kasdien žūsta kariai, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel spalio 19 d. surengė susitikimą, skirtą įvertinti, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirengęs sudaryti sandorį, kuris pagaliau baigtų konfliktą. V. Putinas patiria spaudimą iš Vakarų ir dėl Maskvos veiksmų Sirijoje.“ - rašo „The New York Times“ žurnalistas Andrew Krameris.

V. Orbanas nepagailėjo pagyrų A. Merkel (3)

Agresyvia savo retorika pabėgėlių klausimu išgarsėjęs Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas nepagailėjo pagyrų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Europos politikai. „Jūsų kanclerės nuopelnai – neįkainojami“, – pareiškė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Passauer Neue Presse“, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Rusija nori uždrausti duoti vaikams įmantrius vardus (23)

Rusijos Valstybės Dūmos vaikų ir šeimos komitetas ketvirtadienį parėmė įstatymo projektą, kuris draustų Rusijos tėvams oficialiai duoti vaikams vardus iš skaičių, trumpinių ir nepadorių žodžių.