Lenkijoje vis labiau plinta narkomanija

Narkotikai tampa vis populiaresni tarp moksleivių. Sociologų duomenimis, 7 proc. vidurinių mokyklų pirmųjų klasių moksleiviai bent kartą išmėgino kokių nors narkotinių medžiagų. Varšuvoje šis procentas dvigubai didesnis. Jaunimas vis dažniau vartoja marihuaną, LSD, "Ecstasy", hašišą ir kofeino medžiagas.

Anfetaminas net išgarsėjo kaip narkotikas, kurį išsispecializavo gaminti lenkai. Tik trijose pasaulio šalyse jo pagaminama daugiau negu Lenkijoje. Pernai policija konfiskavo narkotikų daugiau kaip už 11 mln. JAV dolerių.

Policijos duomenimis, Lenkija tapo šalimi, per kurią į Vakarų Europą eina narkotikų tranzitas iš Azijos, daugiausiai iš Afganistano.

Nerimą kelia tai, jog narkotikai tapo labai prieinami. Kaip sakė Psichiatrijos ir neurologijos instituto darbuotojai, narkotikų dozę galima užsisakyti mobiliu telefonu ir jis pristatomas į nurodytą vietą per 15 minučių.

Priklausomai nuo narkotikų rūšies viena dozė kainuoja 8-9 zlotus (apie 8-9 litus).

Padėtis su svaigalų vartojimu tarp jaunimo irgi neguodžia. Nors alkoholio suvartojimas kasmet sumažėja - dabar statistinis lenkas išgeria 7,5 l gryno spirito per metus - tarp paauglių šis rodiklis kur kas didesnis.

Apklausos rodo, jog 68 proc. 15-mečių vaikinų ir 54 proc. merginų alkoholį vartoja ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

Kaip konstatuoja savaitraštis "Przeglad tygodniowy", pačiam jauniausiam lenkų alkoholikui tik...7 metai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Didžiausia H. Clinton bėda: gebėjimas ją nuslėpti nulems JAV ateitį (4)

Iki Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento rinkimų likus kiek mažiau nei dviem mėnesiam, viso pasaulio žiniasklaidoje netyla kalbos apie du realiausius pretendentus užimti galingiausios pasaulio valstybės vadovo postą – Hillary Clinton bei Donaldą Trumpą.

Efektingi lėktuvų ir parašiutininkų pasirodymai Šiaurės Korėjoje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d., Vonsane, Šiaurės Korėjoje baigėsi dvi dienas trukęs oro pasirodymams skirtas renginys. Susirinkusi publika neliko abejinga gimtosios šalies ir užsienio sportininkų demonstruojamiems triukams.

Kanadoje viešintys Princas Williamas ir Kate apsilankė Vankuveryje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d. Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Kate atskrido lėktuvu su plūdėmis į Britų Kolumbiją. Tai oficialaus jų vizito į Kanadą dalis.

Sirijos Alepo mieste - nauji antskrydžiai (10)

Sukilėlių kontroliuojami Sirijos Alepo miesto kvartalai pirmadienį vėl buvo atakuojami iš oro. Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nuo vidurnakčio surengė „dešimtis" antskrydžių prieš rytinę Alepo dalį, pranešė Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių (1)

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.