Lenkijoje nuosavo būsto neturi 1,5 mln. šeimų

"Lenkai gyvena susispaudę kaip silkės statinėje: tūkstančiui gyventojų tenka 303 butai. Tai - vienas blogiausių rodiklių Europoje, kadangi Čekijoje šis rodiklis siekia 360, o Prancūzijoje - 471 butą, rašo savaitraštis "Przegląd tygodniowy".
Pasak laikraščio, šiuo metu Lenkijoje apie 1,5 mln. šeimų neturi nuosavos pastogės, o vadovaujantis Europos nuostatomis, jog kiekviena ne tik šeima, bet ir vienišas žmogus turi turėti būstą, šis skaičius išauga iki 2 milijonų.

Blogiausia jaunų šeimų padėtis. Iš jų net 63 proc. neturi nuosavo buto ir glaudžiasi pas tėvus.

Labai bloga padėtis kaime. Du ir daugiau žmonių viename kambaryje gyvena 48 proc. namų. Tokių butų miestuose yra daugiau kaip 34 procentai.

Lenkijos vyriausiosios statistikos valdybos paskaičiavimu, Lenkijoje vienam gyventojui tenka vidutiniškai 18 kvadratinių metrų - du kartus mažiau negu Europos Sąjungoje bei gerokai mažiau negu Vengrijoje (30 kv.m) ir Čekijoje (26 kv.m).

Beveik ketvirtadalis Lenkijos gyventojų - apie 10 mln. žmonių - gyvena butuose be jokių patogumų. Vandenį, tualetą, vonią ir centrinį šildymą turi tik 60 proc. lenkų.

Vienintelė paguodžianti žinia - faktas, jog naujo gyvenamojo ploto apimtys gerokai padidėjo. Aštuntajame dešimtmetyje jo vidurkis siekė 60-70 kv.m, dabar viršija 100 kv.m.

"Przegląd tygodniowy" pažymi, kad ateitis lenkams kol kas nieko gero nežada. Negana to, kad nuosavos pastogės neturi 1,5 mln. šeimų, dar teks nugriauti apie 800 tūkst. gyvenimui netinkančių būstų ir iki 2010 metų pastatyti apie 2,5 mln. naujų butų. Tuo tarpu Lenkijoje kasmet atiduodama eksploatuoti vos 60-70 tūkst. naujų butų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irako kurdai pranešė, kad užėmė miestelį netoli Mosulo

Kurdų kovotojai pranešė, kad sekmadienį atkovojo Bašikos miestelį netoli Mosulo iš "Islamo valstybės" (IS), koalicijos pajėgoms tęsiant kovą su džihadistais jų paskutinėje tvirtovėje Irake, skelbia "Reuters".

Kova Alepe intensyvėja (47)

Stebėtojų ir sukilėlių grupių teigimu, sekmadienį suintensyvėjo kova dėl Alepo miesto Sirijos šiaurėje: suaktyvėjo antskrydžiai, puolimai ant žemės ir šūviai artilerijos pabūklais, praneša „Reuters“.

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (27)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (6)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (12)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.