Lenkijai įstojus į ES, pasienio kontrolė su ES šalimis išliks

Pasak dienraščio, taip pat nutarta kreiptis į Lenkijos vyriausybę su reikalavimu pateikti tikslų jos rytinių sienų kontrolės pritaikymo ES reikalavimams grafiką.

Laikraštis pažymi, kad stebėtis tuo nereikia, - iki šiol pasienio kontrolė egzistuoja tarp Švedijos, Danijos, Suomijos ir likusių ES šalių, nes šios valstybės dar neseniai negalėjo užtikrinti patikimos savo sienų kontrolės.

Lenkija turi įvesti nuosavą SIS kompiuterinę sistemą, pajungti prie jos visus pasienio punktus ir konsulatus, prisitaikyti prie ES pasienio kontrolės reikalavimų.

Pasak Lenkijos laikraščio, "ES reikalauja, kad Lenkija kuo greičiau atsisakytų bevizio eismo su Ukraina ir pasienio judėjimo sutarties su šia šalimi".

Taip pat laukiama, jog Lenkija įves vizas dar keturiolikai šalių, kurios yra ES "juodajame sąraše". Šių šalių "Rzeczpospolita" neįvardijo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (140)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (30)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (143)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (12)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.