Lenkija kaltina Rusiją šnipinėjimu

Lenkijos specialiųjų tarnybų koordinatorius Januszo Palubickio (Janušo Palubickio) kaltinimas Rusijai, kad ši Lenkijoje plėtoja aktyvią šnipinėjimo veiklą, lenkų politikams padarė sprogusios bombos įspūdį.
Ketvirtadienį spaudos konferencijoje J.Palubickis įspėjo, kad "jeigu Rusijos žvalgyba nebaigs šnipinėti, tai Lenkijos vyriausybė imsis "atitinkamų žingsnių".

J.Palubickio nuomone, "Rusija nereaguoja į Lenkijos įspėjamuosius signalus: praėjusiais metais buvo areštuoti trys rusų šnipai, o šiais metais už panašią veiklą išsiųsti 9 rusų diplomatai".

Nusistebėjimą Lenkijos specialiųjų tarnybų koordinatoriaus pareiškimu išreiškė Lenkijos užsienio reikalų ministras Bronislawas Geremekas (Bronislavas Geremekas), kuris "prisipažino, jog nieko nežino apie naujus rusų šnipus" ir išreiškė viltį, kad "klausimas bus išspręstas".

Ministras pabrėžė, kad už Lenkijos užsienio politiką atsakingas jis, o ne J.Palubickis.

Komentuodamas koordinatoriaus pareiškimą laikraštis "Gazeta Wyborcza" rašo, jog "ministras, kuris tikisi išgąsdinti šnipus įspėjimais, yra ne tik naivus, bet ir pavojingas, nes savavališkai siekia pabloginti Lenkijos ir Rusijos santykius".

Skandalai dėl Rusijos šnipų veiklos ėmė krėsti Lenkiją nuo pat 1989 metų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (25)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (7)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.

Rusija nepaiso JAV perspėjimo: tęs bombardavimą Sirijoje (154)

Rusija ketvirtadienį pranešė tebetęsianti bombardavimo kampaniją Sirijoje, nepaisydama JAV perspėjimo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl šio konflikto, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.