Lenkai nežada naujų veiksmų prieš rusų diplomatus

B. Geremekas pridūrė nieko nežinantis apie kitus Rusijos šnipus, kurie būtų likę Lenkijoje po kelių rusų diplomatų išvijimo ir išreiškė viltį, kad "šis reikalas baigtas".

Specialiųjų tarnybų ministras Januszas Palubickis (Janušas Palubickis) ketvirtadienį pareiškė, jog "kaimynystėje yra valstybė, labai intensyviai užsiimanti žvalgybine veikla". Jis perspėjo, kad jei ši valstybė nepadarys išvadų iš metų pradžios įvykių, kai persona non grata buvo paskelbti devyni Varšuvoje dirbę Rusijos diplomatai, Lenkija "svarstys tolesnius žingsnius, nes tam yra pamato".

Tačiau B. Geremekas, žurnalistų paklaustas apie J. Palubickio pareiškimą, atsakė: "Aš esu užsienio reikalų ministras, ir tik aš galiu spręsti, ar gali būti koks nors rusų diplomatas išvarytas kaip šnipas. Jie nebus išvaryti, kol nebus neįrodyta, kad jie užsiima žvalgybine veikla".

"Mums reikia gerų santykių su Rusija. Visi kiti klausimai bus išspręsti protingai, nekuriant konfliktų", pridūrė B. Geremekas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (32)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (28)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.