Lenkai labiausiai ištikimi NATO

Lenkijoje NATO narystei pritaria 63 proc. respondentų, Vengrijoje - 61 proc., Čekijoje - 50 procentų.

Iš trijų naujų Aljanso narių skeptiškiausiai yra nusiteikę čekai. Čekijoje tik 42 proc. apklaustųjų mano, jog Aljansas didina tarptautinį Čekijos autoritetą.

Čekai taip pat labiausiai baiminasi, kad narystė NATO didina įtraukimo į karinius konfliktus pavojų. Taip galvoja 40 proc. čekų. Lenkijoje dėl to nuogąstauja 25 proc. respondentų, o Vengrijoje - 29.

Beveik vienodas skaičius - apie 50 proc. respondentų - visose trijose šalyse mano, jog jų teritorijoje neturėtų būti dislokuoti NATO daliniai.

Atsakydami į klausimą apie tolesnę NATO plėtrą į Rytus, dauguma lenkų, vengrų ir čekų pritaria Slovakijos priėmimui į Aljansą.

Kitų šalių - Bulgarijos, Rumunijos, Baltijos valstybių, ir Ukrainos - priėmimu suinteresuoti tik lenkai. Vengrijos respondentai veikiau santūriai vertina plėtrą, o Čekijos respondentai nepritaria Rumunijos ir Ukrainos narystei NATO.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (33)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.