Latvijos vyriausybė nesirengia žlugti

Dabartinė Latvijos vyriausybė nežlugs, jeigu jos darbas bus vertinamas pagal pasiektus rezultatus - valstybės raidą, sakė sekmadienį interviu Latvijos televizijai šalies ministras pirmininkas Andris Škėlė.
Jis pažymėjo, jog po pirmojo praėjusių metų pusmečio, kai pradėjo dirbti dabartinė vyriausybė, padidėjo bendrasis vidaus produktas ir pagerėjo kiti ūkio rodikliai. Prieaugis buvo ir per antrąjį praėjusių metų pusmetį bei per pirmuosius tris šių metų mėnesius.

Taip Latvijos raidą įvertino ir tarptautiniai ekspertai, sakė premjeras.

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga tiesioginėje laidoje konstatavo, kad valstybę apėmė krizė.

"Manau, prasidėjo krizė vyriausybėje ir tarp koalicijos partnerių. Ji destabilizuoja vyriausybę ir jau yra neigiamų padarinių mūsų įvaizdžiui užsienyje", pažymėjo prezidentė.

Ji pabrėžė, jog tarp dabartinių trijų koalicijos partnerių nėra to sutarimo, kuris būtinas, kad būtų galima spręsti svarbiausias valstybės problemas. Itin aktualus didelių įmonių privatizavimo ir "Latvenergo" administracijos sunkumų klausimas.

Kalbėdama apie ekonomikos ministro Vladimiro Makarovo atleidimą, prezidentė sakė, kad daug įmonių privatizuotos, padarant žalos visai šalies visuomenei.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Europos Parlamentas paskelbė kandidatų pelnyti Sacharovo premiją sąrašą

Ištremtas turkų žurnalistas Canas Dundaras, Krymo totorių aktyvistas Mustafa Džemilevas ir dvi jezidų aktyvistės, nukentėjusios nuo grupuotės „Islamo valstybė“, yra galutiniame ketvirtadienį paskelbtame pretendentų sąraše prestižinei Europos Parlamento Sacharovo premijai gauti.

Dauguma JAV respublikonų mano, kad prezidento rinkimus laimės demokratė H. Clinton

Dauguma JAV respublikonų mano, kad jų kandidatas Donaldas Trumpas pralaimės lapkričio pradžioje vyksiančius prezidento rinkimus. Remiantis trečiadienį paskelbtais „Reuters„/„Ipsos“ apklausos rezultatais, 41 proc. respublikonų tikisi demokratės Hillary Clinton pergalės, o 40 proc. mano, kad laimės D. Trumpas.

Šešios NATO šalys yra pasiruošusios siųsti savo pajėgas į Juodosios jūros zoną

Šešios NATO šalys yra pasirengusios 2017 metais į Juodosios jūros zoną siųsti antžeminių, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų dalinius, trečiadienį, baigiantis pirmajai NATO gynybos ministrų susitikimo dienai sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Japonija baiminasi Filipinų lyderio R. Duterte susitikimo su imperatoriumi (2)

Protokolo griežtai besilaikanti Japonija baiminasi Filipinų lyderio Rodrigo Duterte netakto per ketvirtadienio susitikimą su imperatoriumi Akihito, pačiu gerbiamiausiu tautos asmeniu.

JAV rinkimų baigtis gali būti netikėta: prezidentu netaps nei D. Trumpas, nei H. Clinton (39)

JAV prezidento rinkimai nenumaldomai artėja, įtampa auga, tačiau leidinys „Los Angeles Times“ nepraranda vilties: „Tai, kad metai buvo keisti, nereiškia, kad jų pabaiga turi būti nelaiminga.“