Latvijos vyriausybę formuos sostinės meras

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga antradienį pakvietė naują vyriausybę suformuoti Rygos merą Andrį Bėrzinį, kuris užsitikrino 69 deputatų paramą.
48 metų A. Bėrzinis yra aukštą populiarumo reitingą už vadovavimą sostinei pelnęs politikas. A. Bėrzinis yra dirbęs trijose ankstesnėse vyriausybėse - 1993 metais jis buvo valstybės ministras darbo klausimais Valdžio Birkavo vyriausybėje, 1994 metais ėjo gėrovės ministro pareigas Mario Gailio vyriausybėje, o 1995 metais - valstybės ministro darbo klausimais pareigas pirmojoje Andrio Škėlės vyriausybėje.

1997 metais A. Bėrzinis kaip "Latvijos kelio" kandidatas varžėsi rinkimuose į Rygos dūmą ir trečiame rinkimų ture buvo išrinktas sostinės meru. Kandidatas į premjerus yra istorikas ir kurį laiką mokytojavo Uogroje. A. Bėrzinis neslepia, kad yra chorinio dainavimo entuziastas. A. Bėrzinis yra vedęs žmoną Dainą ir turi su ja du vaikus - dukterį Eliną ir sūnų Artį.

A. Bėrzinio vardas nėra minimas jokiuose dideliuose skandaluose, tačiau eidamas pareigas Rygos dūmoje jis buvo susijęs su išskirtinio automobilio "Lincoln Navigator" pirkimu, kurį įsigijo municipalinės policijos viršininkas Martinas Andersonas. Šis incidentas tapo dar nemalonesnis, kai paaiškėjo, jog M. Andersonas neturi vidurinio išsilavinimo ir yra teistas už kiaušinių vagystę. Be to, didelis pasipiktinimas buvo kilęs dėl Rygos katedros aikštei pirktos Kalėdų eglutės, kurios kaina prilygo Rygos butui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kova Alepe intensyvėja (44)

Stebėtojų ir sukilėlių grupių teigimu, sekmadienį suintensyvėjo kova dėl Alepo miesto Sirijos šiaurėje: suaktyvėjo antskrydžiai, puolimai ant žemės ir šūviai artilerijos pabūklais, praneša „Reuters“.

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (27)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (6)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (12)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (16)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.