Nors Latvijos valdančiosios koalicijos padėtis tebėra neaiški, jos nariai kuriam laikui sudarė paliaubas.Tai antradienį po bendro posėdžio pranešė į koaliciją įeinančių parlamentinių frakcijų, tarp jų ir premjero vadovaujamos "Naujojo laiko" partijos, atstovai.
Handshake, rankos
Kaip ir anksčiau, tolesnę dabartinio ministrų kabineto veiklą skeptiškiausiai vertina Pirmoji partija. Jos parlamentinės frakcijos vadovai Oskaras Kastenas ir Arnoldas Laksa pabrėžė, kad partijos požiūris į premjerą Einarą Repšę nepasikeitė. "Vos tik prabylama apie koaliciją be Repšės, mes reaguojame labai gyvai", - sakė A.Laksa.

Pirmosios partijos atstovai tai, kas dabar vyksta, pavadino pavėlavusiu "keitimusi informacija ir nuomonėmis". Tuo pat metu ši partija pabrėžia, jog nebus pirmąja, kuri pareikš nepasitikėjimą E.Repše.

A.Laksa pripažino, kad dabartinėmis sąlygomis "koalicija nebeegzistuoja". "Nors nė viena partija ir nepareiškė pasitraukianti (iš jos), koalicijos susirinkimų ir bendro darbo praktiškai nebėra", - sakė jis ir pranešė, kad trečiadienį Pirmosios partijos valdyba vėl svarstys padėtį vyriausybėje.

Jis pažadėjo, kad po šio posėdžio partija praneš apie savo poziciją ir tai, ką darys, jei vyriausybė atsistatydins. "Su kokiomis politinėmis jėgomis mes pasirengę bendradarbiauti", - patikslino jis.

Ne taip griežtai, bet irgi skeptiškai, apie dabartinės koalicijos stabilumą atsiliepė Žaliųjų ir valstiečių sąjungos atstovai. Jie nurodė, kad E.Repšei per radiją pareiškus, jog parlamento pirmininkė Ingrida Ūdrė prarado jo pasitikėjimą, padėtis tapo dar kritiškesnė. Žaliųjų ir valstiečių frakcijos pirmininkas Augustas Brigmanis dabartinę padėtį palygino su ta, kai visokeriopai premjero remiamam ministrui Ariui Auderui vis dėlto teko atsistatydinti. "Galima lyginti su Audero byla, kurią "Naujasis laikas" galų gale išsprendė. Anksčiau ar vėliau Repšės klausimas iškils "Naujojo laiko" frakcijai", - sakė jis ir pridūrė, kad jo partija taip pat nereikalaus premjero atsistatydinimo.

Kur kas optimistiškiau dėl E.Repšės vadovaujamos dabartinės koalicijos bendradarbiavimo nusiteikęs "Naujojo laiko" frakcijos pirmininkas Krišjanis Karinis, po pusantros valandos trukusio posėdžio pažymėjęs, kad "galima bendra išeitis iš padėties".

Vienu galimų sprendimų jis pavadino bendradarbiavimo formalizavimą koalicine sutartimi. K.Karinis pranešė, kad jau supažindino koalicijos partnerius su konkrečiais pasiūlymais šiuo klausimu, ir pabrėžė, kad sutartyje bus akcentuoti demokratiniai metodai priimant sprendimus, o ne represiniai bausmės mechanizmai.

Atsakydamas į klausimą, ar tiki, jog E.Repšė pasikeis, jis sakė, kad galbūt tai nėra svarbiausias klausimas, ir labiau reikėtų akcentuoti sprendimų priėmimo procedūrą. "Galbūt žmogui visai nereikia keistis, bet labiau galvoti apie tai, kaip galime pakeisti sprendimų priėmimo stilių", - paaiškino jis ir išreiškė įsitikinimą, kad per vyriausybės krizę išsakytus abipusius kaltinimus galima sušvelninti ir normalizuoti padėtį koalicijoje.

"Tėvynei ir laisvei" ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimo frakcijos atstovas Jūris Duobelis taip pat pripažino, kad koalicinė sutartis galėtų stabilizuoti padėtį vyriausybėje, nors pripažino, kad jos laukia labai sunkūs išbandymai, pavyzdžiui, kitų metų biudžeto priėmimas.

Kaip jau pranešta, trys į valdančiąją koaliciją įeinančios partijos - "Tėvynei ir laisvei" ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimas, Pirmoji partija ir Žaliųjų ir valstiečių sąjunga - pirmadienį pasirašė bendrą pareiškimą, kuriame nurodė, kad ministras pirmininkas E.Repšė prarado koalicijos pasitikėjimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Kovos su terorizmu ekspertas: ruoškimės, tuoj teroristai panaudos naują ginklą (121)

Ateityje teroristų ginklu dideliuose Europos miestuose gali tapti valdomi dronai su sprogmenimis. Tai...

Atgijęs Latvijos krepšinis: auksinė karta – pakeliui į šlovės olimpą specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (75)

Latvija prieš Lietuvą. Rungtynės Rygos arenoje, į kurias bilietai ištirpo akimirksniu. Akistata,...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (124)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – kaklo penkto...

Kauniečiai butų pirkėjai pakeitė kryptį (9)

Nekilnojamojo turto ekspertai stebi kintančius kauniečių poreikius renkantis gyvenamąjį būstą....

Ką veikti už paplūdimio ribų?

Atvykus į pagrindinius mūsų šalies kurortinius mietus, Palangą bei Šventąją, ko gero,...

Lietuje pabudusi „Karklė“ tęsia linksmybes vienam rytas baigėsi komisariate (29)

Šeštadienio rytą festivalininkai „ Karklėje “ prabudo nuo lietaus lašų barbenimo į...

D. Adomaitis apsisprendė: rungtynėse su Latvija žaidėjų netausos favoritai – lietuviai

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis šeštadienio vakaro kontrolinėms...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (88)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

9 drabužius gadinantys įpročiai, apie kuriuos nepagalvojote

Nepriklausomai nuo to, ar renkatės naujus garderobo elementus paprasčiausioje, ar itin prabangioje...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (287)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...