Latvijos prezidentės tonas suminkštėjo

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga mano, kad dabartinė Rusija, nepaisant jos mėginimų dėtis galinga valstybe, tiesioginės grėsmės Baltijos šalims nekelia.
Tai Latvijos prezidentė žurnalistams pareiškė antradienį, vizito Taline metu.

Pasak V. Vykės-Freibergos, Rusija, siekdama atkurti ir išplėsti savo įtaką pasaulyje, mėgina tarptautinę bendruomenę paveikti retorinėmis priemonėmis.

Be to, Latvijos prezidentės teigimu, Rusijos užsienio politika priklauso nuo to, kas vadovauja šaliai. Ji pridūrė, kad Rusijoje yra sluoksnių, kurie vis dar svajoja apie buvusios Sovietų Sąjungos atkūrimą.

V. Vykė-Freiberga pažymėjo, kad sėkmingos Baltijos šalių integracijos į Vakarus ir ištrūkimo iš Rusijos įtakos sferos garantas yra jų vienybė.

Pasak prezidentės, bet koks destabilizuojantis veiksnys Baltijos regione turi neigiamą įtaką Estijos, Latvijos ir Lietuvos vienybei bei sukelia kliūtis šių šalių integracijai į Vakarų Europą ir NATO.

Estijos prezidentas Lennartas Meri (Lenartas Meris) susitikime su Latvijos prezidente pabrėžė, kad Baltijos šalių santykiai šiuo metu klostosi kaip niekad sklandžiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (425)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (17)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (16)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.