Latvijos prezidentė nesirengia paleisti parlamento

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga šiuo metu nemato jokių galimybių paleisti Seimą, nes tai reiktų padaryti tik tuo atveju, jei parlamentas nesusitartų dėl vyriausybės sudėties, o Latvijai tokia situacija negresia.
Spaudos konferencijoje po pokalbio su partijomis prezidentė, nepasakiusi nė žodžio kritikos ekspremjero Andrio Škėlės atžvilgiu, nurodė, kad naujas vyriausybės vadovas turi sugebėti mobilizuoti kabineto ministrus ir leisti jiems dirbti, nesikišdamas į jų veiklą.

V. Vykė-Freiberga taip pat vylėsi, kad nauja vyriausybė, prieš priimdama svarbius visai šaliai sprendimus, aptars juos su visuomene. Ji įsitikinusi, kad naują vyriausybę suformuos dabartinė valdančioji koalicija, tikriausiai, Naujoji partija.

Prezidentė nekomentavo galimų kandidatūrų ir apie jas neišsakė savo nuomonės.

V. Vykė-Freiberga taip pat pareiškė žurnalistams, kad, suformavus naują ministrų kabinetą, jokių radikalių permainų Latvijos užsienio politikoje nebus, kaip ir anksčiau, bus judama link Europos Sąjungos ir NATO.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Tarptautinėje arenoje skeltas antausis Rusijai (217)

Penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja balsuodama pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai vertinama, kaip tarptautinės bendruomenės antausis Rusijai.

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (58)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus (4)

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.

Lenkija atmeta ES reikalavimus dėl KT krizės (1)

Lenkija atmeta Europos Sąjungos reikalavimus dėl konstitucinio teismo krizės. Interviu Lenkijos radijui šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Komisijos reikalavimai yra nepagrįsti. Apie tai praneša LRT radijas.

Mosulas prieš puolimą: džihadistai vykdo egzekucijas, civilius verčia gyvaisiais skydais (17)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ nužudė dešimtis žmonių ir tūkstančius jų ruošiasi paversti gyvaisiais skydais, Irako pajėgoms priartėjus prie Mosulo miesto, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.