Latvijos prezidentė nerimauja dėl galimos Rusijos agresijos

Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga perspėja dėl grėsmės, kad Rusija gali vėl panaudoti karinę jėgą prieš savo kaimynes.
Interviu BBC Vaira Vykė-Freiberga teigė, kad bet koks Rusijos puolimas prieš Latviją būtų netiesioginis puolimas prieš NATO. Taip griežtai naujosios Rusijos užsienio politikos dar nekomentavo nė vienas Europos vadovas.

Pasak V. Vykės-Freibergos, pastarosios agresyvios Rusijos deklaracijos primena šaltojo karo laikų konfrontaciją. Prezidentė atvirai kalbėjo apie naują pavojų, kad Rusija gali vėl jėga užimti Latviją, Lietuvą ir Estiją, kurios 1991 metais išsikovojo nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.

"Bet koks puolimas prieš Latviją bus puolimas prieš Europos Bendriją. Tai bus netiesioginis puolimas prieš NATO aljansą, kuris iki šiol iš principo remia NATO plėtrą šiame pasaulio regione", sakė V. Vykė-Freiberga. Tačiau Latvijos prezidentė taip pat išreiškė viltį, kad Rusijoje nugalės nuosaiki pozicija, ir sakė, kad šiuo metu ją paskatinti siekiama dialogu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelio branduolinis objektas bus pavadintas velionio prezidento Sh. Pereso garbei

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu penktadienį paskelbė, kad vienas iš šalies branduolinių objektų bus pavadintas neseniai mirusio buvusio šalies prezidento Shimono Pereso garbei, praneša leidinys „The Jerusalem Post“.

Iš pareigų traukiasi EK vicepirmininkė

Europos Komisijos (EK) vicepirmininkė, Bulgarijos deleguota Europos finansinių programų ir biudžeto komisarė Kristalina Georgieva traukiasi iš pareigų, praneša EK.

Migrantai iš Kalė kuriasi Paryžiaus gatvėse (12)

Paryžiaus gyventojai nerimauja dėl vis naujų palapinių miestelių Prancūzijos sostinės gatvėse, kuriuos stato migrantai iš likviduojamos „Džiunglių“ stovyklos Kalė mieste, rašo penktadienio numeryje Didžiosios Britanijos laikraštis „The Daily Mail“.

Rusų ir amerikiečių naikintuvai praskrido pavojingai arti vienas kito (16)

Sirijos rytuose rusų naikintuvas praskrido pavojingai arti JAV karo lėktuvo, pranešė penktadienį JAV gynybos pareigūnai, pabrėždami apie didelę rimtų nelaimių tikimybę vis tankiau orlaiviais užpildomoje oro erdvėje.

Rusijai rūpi neleisti „Islamo valstybės“ džihadistams iš Mosulo traukti į Siriją (10)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejusi Lavrovas penktadienį paragino bendradarbiauti, kad iš Mosulo išeinantys grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) džihadistai negalėtų pateikti į Siriją, kai tebesitęsia puolimas šiam Irako miestui atsiimti iš IS pajėgų.