Latvijos premjeras trečią kartą atsistatydina

Trečiadienį, praėjus tik devyniems mėnesiams po vyriausybės patvirtinimo, Latvijos ministras pirmininkas Andris Škėlė pareiškė atsistatydinąs, taigi trečiąjį kartą paliekąs vyriausybės vadovo postą.
Atsistatydinimo prašymą A. Škėlė paduos Latvijos prezidentei trečiadienį. Prezidentė turės pasiūlyti kitą premjerą. Kol kas prezidentė savo komentarų nepateiks, sakė BNS prezidentės sekretorės spaudai.

A. Škėlės vyriausybė buvo patvirtinta pernai liepos 16 dieną. Tai buvo aštuntoji Latvijos vyriausybė nuo nepriklausomybės atkūrimo.

Pirmą kartą tada dar nepartinis verslininkas A. Škėlė buvo pakviestas sudaryti ministrų kabinetą 1995 metų pabaigoje po šeštojo Seimo rinkimų, kai Seimas nepatvirtino dviejų Seime atstovaujamų partijų sudarytų vyriausybių.

Ši vyriausybė dirbo daugiau nei metus - A. Škėlė atsistatydino 1997 metų sausio 20 dieną, motyvuodamas tuo, kad abejoja moraliniais vyriausybės sudarymo principais.

Sudaryti kitą vyriausybę taip pat buvo pavesta A. Škėlei - 1997 metų vasario 27 dieną parlamentas pareiškė pasitikėjimą jo sudarytu koaliciniu ministrų kabinetu.

Tačiau antroji A. Škėlės vadovybė dirbo mažiau nei pusmetį - koalicijos partijoms reikalaujant, A. Škėlė atsistatydino liepos 28 dieną, kai prieš kelias dienas iki to "Latvijos kelias" bei "Tėvynei ir Laisvei" ir Judėjimo už Latvijos nacionalinę nepriklausomybę susivienijimas pranešė premjerui ketiną pasitraukti iš vyriausybės.

To priežastimi partijų lyderiai nurodė premjero ir partijų nesutarimus, kurie destabilizuoja padėtį šalyje ir trukdo stiprinti demokratiją. A. Škėlė buvo pavadintas despotišku lyderiu.

Šie nesutarimai kilo per vadinamąjį skandalą dėl korupcijos, kai paaiškėjo, kad keli ministrai pažeidė kovos su korupcija įstatymą. Kai kurie jų dėl to atsistatydino, tačiau tuometinis ministras Vilis Krištuopanas atsisakė atsistatydinti, tuo sukeldamas trintį tarp jo atsistatydinimo reikalavusio premjero ir "Latvijos kelio", gynusio savo ministrą.

Valdant A. Škėlei visada vyko reformos įvairiose srityse.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO vadovas susirūpinęs dėl Rusijos lėktuvnešio galimų veiksmų prie Sirijos vandenų (73)

NATO vadovas Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį išsakė susirūpinimą, kad Rusijos lėktuvnešis ir jį lydinti kovinė grupė gali prisidėti prie atakų prieš apsiaustą Sirijos miestą Alepą.

Irako šiaurėje sprogus bombai žuvo JAV karys (24)

Vienas JAV ginkluotųjų pajėgų narys ketvirtadienį žuvo sprogus bombai Irako šiaurėje, paskelbė Pentagonas.

Vienintelis karas Europoje: vis dar laukiama stebuklo (371)

„Ukrainoje, kur vyksta vienintelis realus Europos karas, kasdien žūsta kariai, o Vokietijos kanclerė Angela Merkel spalio 19 d. surengė susitikimą, skirtą įvertinti, ar Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirengęs sudaryti sandorį, kuris pagaliau baigtų konfliktą. V. Putinas patiria spaudimą iš Vakarų ir dėl Maskvos veiksmų Sirijoje.“ - rašo „The New York Times“ žurnalistas Andrew Krameris.

V. Orbanas nepagailėjo pagyrų A. Merkel (7)

Agresyvia savo retorika pabėgėlių klausimu išgarsėjęs Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas nepagailėjo pagyrų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel Europos politikai. „Jūsų kanclerės nuopelnai – neįkainojami“, – pareiškė jis interviu Vokietijos laikraščiui „Passauer Neue Presse“, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Rusija nori uždrausti duoti vaikams įmantrius vardus (27)

Rusijos Valstybės Dūmos vaikų ir šeimos komitetas ketvirtadienį parėmė įstatymo projektą, kuris draustų Rusijos tėvams oficialiai duoti vaikams vardus iš skaičių, trumpinių ir nepadorių žodžių.