Latvijos integracijos į ES programa parengta skubotai

Tokią frakcijos poziciją žurnalistams išsakė opozicinio susivienijimo pirmininkas Janis Jurkanas.

Jo nuomone, ši programa yra "didelė provokacija šalies atžvilgiu" ir siūlo "neteisingą (integracijos į ES) kelią".

Programa taip pat neprisidės prie Latvijos visuomenės integracijos ir gali sukelti nereikalingas aistras. Tai veidmainiška politika, ir šią programą siūlantys žmonės žino, ką daro, ir daro tai tikslingai, pažymėjo J. Jurkanas.

Trečiadienį paskelbtame frakcijos "Už žmogaus teises vieningoje Latvijoje" pareiškime reiškiamas susirūpinimas dėl skyriaus, kuris numato likviduoti visas valstybės finansuojamas tautinių mažumų švietimo programas. Deputatai mano, kad tai prieštarauja Latvijos visuomenės integracijos koncepcijai ir švietimo įstatymui, taip pat Latvijos pozicijai santykiuose su ES.

"Tokie veiksmai gali smarkiai pažeisti Latvijos visuomenės stabilumą", - sakoma pareiškime. Panašių straipsnių įtraukimas į integracijos programą aiškiai rodo radikalų nacionalistinių jėgų Latvijos politikoje įtaką, teigia frakcija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (28)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (24)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (2)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.

Per sprogimą Somalio sostinėje žuvo mažiausiai trys žmonės (3)

Šeštadienį Somalio sostinėje Mogadiše buvo užpultas restoranas, praneša „Reuters“.