Latvijoje sulaikytas ekstremistinės organizacijos lyderis

Tai BNS pranešė Latvijos generalinės prokuratūros spaudos sekretorė Dzintra Šubrovska.

Latvijos teisėsaugos žinybos ieško J. Rečio nuo 1998 metų gruodžio.

Prokuratūra pirmadienį jam pateikė kaltinimą svetimo turto naikinimu pačiu pavojingiausiu būdu, taip pat neteisėtu sprogstamųjų medžiagų saugojimu ir gabenimu, pareigas vykdžiusio asmens sumušimu ir paso vagyste.

Be to, ketinama jam pateikti kaltinimą nepilnamečių įtraukimu į nusikalstamą veiklą, BNS sakė prokuroras Georgas Skudra.

Jo žodžiais, J. Rečis tikriausiai visą tą laiką slapstėsi miške Madonos rajone. "Matyt, jį ten kažkas palaikė. Juk jis negalėjo išgyventi be pašalinių pagalbos", sakė G. Skudra.

J. Rečis buvo vienas iš ideologinių organizacijos lyderių. Jis taip pat prisidėjo prie atsišaukimų, kursčiusių nacionalinę neapykantą ir kvietusių nuversti valdžią.

J. Rečis dalyvavo pirmą kartą bandant susprogdinti Pergalės paminklą 1996 metų gruodį, taip pat sumušant žmogų.

Prokuroras spėja, kad jei J. Rečis būtų sulaikytas prieš 4 mėnesius, jam iškelta baudžiamoji byla būtų svarstoma drauge su kitais "Pėrkonkrusto" bylos teisiamaisiais, kuriems greitai gali būti paskelbtas nuosprendis.

J. Rečio baudžiamoji byla gali patekti į teismą birželio pradžioje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Filipinų lyderio pasisakymai kelia sumaištį dėl šalies užsienio politikos

Filipinų lyderio Rodrigo Duterte sukrečiantis pareiškimas apie „atsisveikinimą“ su JAV sukėlė sąmyšį dėl šalies užsienio politikos.

Arktyje rusai aptiko nacių meteorologijos stoties pėdsakų

Rusų mokslininkai aptiko objektų, kaip manoma, ten užsilikusių nuo 1943 m., kai vienoje iš Arkties salų Barenco jūroje veikė nacių meteorologinė stotis, žinoma kodiniu pavadinimu „Schatzgraber“. Rusijos Arkties nacionalinio parko atstovai paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota vasaros ekspedicija į Prano Juozapo salyne esančią Aleksandros žemę, kur nuo 1943 m. rugsėjo mėn. iki 1944 m. liepos mėn. dirbo 10 asmenų.

Europa po A. Merkel viešpatavimo: visi pasikeitimai bus į bloga (7)

Ateinančiais metais Vokietijos laukia federaliniai rinkimai, o naujai suformuotas Bundestagas rinks naują šalies kanclerį. Kol kas dar nėra aišku, ar dabartinei Vokietijos kanclerei Angelai Merkel pavyks išsilaikyti šiame poste (šiuo metu jos pačios ir jos atstovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) reikalai neatrodo itin geri).

Čekija įkūrė tarnybą kovai su Rusijos propaganda (17)

Čekijos VRM vadovas Milanas Chovanecas įkūrė tarnybą kovai su informacija, kurią šalies valdžia apibūdina kaip Rusijos propagandą, praneša „Reuters“.

Po debatų H. Clinton mesti rimti kaltinimai atskleidus paslaptis (60)

Demokratų partijos kandidatė į JAV prezidentus Hillary Clinton per paskutinius televizijos debatus galėjo atskleisti slaptą informaciją apie šalies branduolines galimybes. Tai pranešė televizijos kanalas „Fox News“.