Latvijoje smarkiai padaugėjo euroskeptikų

Nuo praėjusių metų lapkričio Latvijoje smarkiai padaugėjo tų, kurie balsuotų prieš įstojimą į Europos Sąjungą. Dabar prieš įstojimą balsuotų 37,7 proc. gyventojų, o už prisijungimą prie Europos Sąjungos - 43,5 proc.
Tai rodo Europos integracijos biuro ir Viešosios nuomonės tyrimo centro surengtos apklausos rezultatai.

Nuo praėjusio lapkričio įstojimo į ES priešininkų padaugėjo beveik 9 proc., o šalininkų sumažėjo 6,2 proc.

Dar neapsisprendę šiuo klausimu 18,8 proc. gyventojų. Tai truputį mažiau negu lapkritį.

Europos integracijos biuras nenorą stoti į ES aiškina tuo, kad valstiečiai vis labiau būgštauja dėl Latvijos žemės ūkio galimybių po įstojimo.

Kaip ir anksčiau, aktyviausiai prisijungimui prie ES pritaria jauni Latvijos gyventojai, taip pat gaunantieji dideles pajamas, baigusieji aukštąsias mokyklas ir miestiečiai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Maskvos slepiama tiesa rodo naują V. Putino kryptį

Prezidentas Vladimiras Putinas sparčiai formuoja iš Rusijos valstybę už įstatymo ribų. Kaip viena iš penkių nuolatinių Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narių, Rusija yra prisiėmusi ypatingą atsakomybę gerbti tarptautinę teisę. Tačiau V. Putino elgesys Ukrainoje ir Sirijoje pažeidžia ne tik taisykles, kurių tikslas skatinti taiką, o ne konfliktą, bet paprasčiausią žmogišką padorumą.

Prancūzų naikintuvai pradės misiją prieš „Islamo valstybę“

Prancūzų naikintuvai penktadienį pakilo iš lėktuvnešio „Charles de Gaulle“ ir pradėjo operaciją prieš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus Irako šiauriniame Mosulo mieste, pranešė vienas pareigūnas.

Saudo Arabija įspėjo JAV dėl Kongreso sprendimo (7)

Saudo Arabija ketvirtadienį įspėjo apie „katastrofiškas pasekmes“, kurių gali sukelti Jungtinių Valstijų įstatymas, atveriantis kelią 2001 metų rugsėjo 11-osios teroro išpuolių aukų artimiesiems paduoti karalystę į teismą.

Gyventojų parama mirties bausmei JAV – istoriškai maža

JAV gyventojų parama mirties bausmei šiuo metu yra mažiausia per pastaruosius dešimtmečius, praneša agentūra dpa.

B. Obama ir A. Merkel griežtai sukritikavo Rusijos veiksmus Sirijoje (240)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel barbariškais vadina Rusijos ir Sirijos vyriausybės lėktuvų antskrydžius Alepo mieste.