Latvijoje reikalaujama premjero ir dviejų ministrų atsistatydinimo

Latvijos Seimo prezidiumas gavo 17 deputatų pasirašytą reikalavimą, kad atsistatydintų ministras pirmininkas Andris Škėlė, finansų ministras Edmundas Krastinis bei švietimo ir mokslo mokslo ministras Maris Vituolas.
Tai žurnalistams pranešė Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Egilas Baldzenas.

Liaudies partijai atstovaujantys vyriausybės nariai kaltinami nekompetentingumu. E. Baldzenas paaiškino, jog tokio nutarimo projektas pateiktas todėl, kad už tai, kas vyksta šalyje ir šiose srityse, turi atsakyti ne vyriausybė, o konkretūs ministrai.

Reikalavimą dėl atsistatydinimo pasirašė 14 socialdemokratų frakcijos deputatų, du Naujosios partijos deputatai ir vienas nepriklausomas deputatas.

Pasak E. Baldzeno, nepasitikėjimas būtent šiems vyriausybės nariams reiškiamas todėl, kad būtų nekorektiška ją pareikšti visai vyriausybei.

"tai ne tik juridinis, bet ir moralinis bei psichologinis klausimas", mano E. Baldzenas. Deputatai turi pretenzijų ir kitiems ministrams, bet jos ne tokios didelės, kad reikalautų jų atsistatydinimo.

Manoma, kad klausimas dėl premjero ir dviejų ministrų atsistatydinimo gali būti apsvarstytas balandžio 13 dieną, jeigu prezidiumas jį įtrauks į plenarinio posėdžio darbotvarkę.

Savo ruožtu premjeras sakė nemanąs, kad socialdemokratų siūlymas pareikšti nepasitikėjimą vyriausybe yra reali grėsmė ministrų kabineto stabilumui, nes nė vienas valdančiosios koalicijos partnerių neturi teisės pareikšti nepasitikėjimą nei pavieniais ministrais, nei visa vyriausybe.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (48)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (43)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (135)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.

Sacharovo premijos laureatė: ši premija – nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas (5)

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.