Latvijoje kasdien užregistruojamas naujas ŽIV nešiotojas

Iki gegužės 15 dienos Latvijoje užregistruota 130 žmonių, užsikrėtusių žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV). Tai reiškia, kad beveik kasdien 2000 metais užregistruojamas vienas naujas ŽIV nešiotojas.
Tai BNS pirmadienį pranešė AIDS profilaktikos centro specialistė Iveta Dievberna. Jeigu užsikrėtusiųjų ŽIV taip sparčiai daugės, 2000 metais jų vėl bus užregistruota daugiau negu 1999 metais.

Iš tikrųjų užsikrėtusiųjų yra bent tris kartus daugiau, nes infekcija labai išplitusi tarp narkomanų, kuriuos registruoti labai sunku.

Iš viso dabar Latvijoje yra 622 užsikrėtusieji ŽIV ir 60 sergančiųjų AIDS. Maždaug 60 proc. užsikrėtusiųjų ŽIV - narkomanai, kurie leidžiasi narkotikus į venas.

Šiais metais užregistruota 12 naujų sergančiųjų AIDS, du mirė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (53)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (9)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (404)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (15)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.