Latvijoje iškelta baudžiamoji byla dėl pedofilijos skandalo

Tai žurnalistams pranešė Kriminalinio-teisinio departamento vyriausiasis prokuroras Olgertas Šabanskas.

A. Šabanskas paaiškino, kad baudžiamoji byla iškelta pagal Baudžiamojo kodekso 158 straipsnį, numatantį orumo žeminimą ir šmeižtą masinėse informacijos priemonėse. Kadangi parlamento komisijos, tiriančios pedofilijos bylą, pirmininkas Janis Adamsonas paminėjo ypač aukštas pareigas užimančių pareigūnų pavardes, tarp jų - premjero Andrio Škėlės, prokuratūra nelaukė jokių prašymų ir baudžiamąją bylą iškėlė iš karto po J. Adamsono pareiškimo.

Prokuroras kol kas negalėjo pasakyti, ar prokuratūra kreipsis į Seimą dėl leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn deputatą J. Adamsoną. Tai priklausys nuo to, kas paaiškės tyrimo eigoje.

Jei J. Adamsonas bus pripažintas kaltu pagal nurodytą BK straipsnį, jam gresia arba keleri metai kalėjimo, arba priverčiamieji darbai, arba 30 minimalių mėnesio užmokesčių dydžio bauda.

A. Škėlė mano, kad pedofilijos bylą tiriančios parlamento komisijos vadovo Janio Adamsono pareiškimas, kad kai kurie aukšti pareigūnai įsivėlė į šį skandalą, yra ilgai ir kruopščiai rengta provokacija prieš valstybę, bet vyriausybės stabilumui ji nepakenks.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Jubiliejų švenčiantis S. Berlusconi kalba apie apgailestavimus ir apmaudą

Silvio Berlusconi ketvirtadienį švenčia savo 80-ąjį gimtadienį – toli nuo rampų šviesų, kuriomis kaip Italijos premjeras, žiniasklaidos magnatas, futbolo klubo „AC Milan“ savininkas ir spalvinga asmenybė mėgavosi dešimtmečiais.

Estija neįsileido Rusijos NTV grupės, kurią pasikvietė Talino valdžia (9)

Estijos pareigūnai neleido Rusijos televizijos kanalo NTV grupei įvažiuoti į šalį, nors rusų žurnalistus ir pakvietė Talino miesto valdžia.

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (7)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (284)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (21)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.