Latvijoje buvusio čekisto teismas gali užsitęsti metus

Tai agentūrai BNS pranešė Rygos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų departamento pirmininkas Janis Laukrozė.

78-erių metų SSRS saugumo tarnybų darbuotojui N. Larionovui paskirta kardomoji priemonė - policijos priežiūra. Jis kaltinamas Latvijos gyventojų trėmimu 1949 metais.

Kaip nurodoma kaltinime, jis aktyviai dalyvavo antrojoje trėmimų bangoje, kai buvo tremiami daugiausiai Latvijos kaimų gyventojai. Kaltinamasis dirbo įvairiose Latvijos vietose, bet ilgiausiai - Talsų mieste ir rajone.

Remiantis jo pasirašytais dokumentais ir sankcijomis bei jam pačiam dalyvaujant, buvo ištremta daugiau kaip 500 žmonių, tarp kurių buvo senelių, vaikų ir nėščių moterų. 60 žmonių tremtyje žuvo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (19)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (11)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (574)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.