Latvija pasirengusi ratifikuoti sutartį dėl jūros sienos

 (1)
Latvijos parlamentas tikriausiai jau gegužę ratifikuos sutartį dėl jūros sienos su Lietuva.
Tačiau iki to laiko abi šalys turi pasirašyti sutartį dėl žvejybos rajonų pasienio zonoje panaudojimo, pirmadienį naujienų agentūrai BNS pareiškė parlamento užsienio reikalų komiteto pirmininkas Guntaras Krastas.

Latvijos užsienio reikalų ir žemės ūkio ministerijos šiuo metu rengia sutartį dėl žvejybos teisių. Latvijos parlamentas pirmojo svarstymo metu pritarė sutarčiai dėl jūros sienos su sąlyga, kad su Lietuva bus pasirašyta atskira sutartis dėl žvejybos rajonų panaudojimo.

Praėjusių metų rugsėjį kilo karšti ginčai dėl jūros sienos sutarties naudingumo Latvijai.

Latvijos užsienio reikalų ministerijos manymu, 1999 metų liepą pasirašyta sutartis yra sėkmingas kompromisas su Lietuva, atitinkantis tarptautinius reikalavimus, visiškai nekeliantis žalos Latvijos ekonominiams interesams.

Tačiau geologai tvirtina, kad ratifikuodama šią sutartį, Latvija praras šimtus milijonų JAV dolerių, nes pagal šį dokumentą, Lietuvai atiteks didžioji dalis zonos su naftos telkiniais.

Žvejai taip pat protestuoja prieš šią sutartį dėl jūros sienos, nes, jų manymu, ratifikavus šį dokumentą, Latvija praras pelningas žvejybos zonas.

Latvijos parlamentas pirmojo svarstymo metu patvirtino šią sutartį ir tikėjosi ją peržiūrėti antrajame svarstyme pernai lapkričio pabaigoje ar gruodžio pradžioje, tačiau taip ir negrįžo prie šio klausimo.

Latvijos ir Lietuvos sutartis dėl jūros sienos buvo pasirašyta 1999 metų liepos 9 dieną po daugiau kaip penkerius metus trukusių derybų. Dokumente nustatyti šalių teritoriniai vandenys, jų ekonominės zonos bei kontinentinio šelfo zonos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: IS „kalifato“ žlugimas neišvengiamas, tačiau pati grupuotė nesunyks

Irako vadovaujama koalicija, į kurią įeina kurdų pajėgos ir JAV specialiosios pajėgos, pradėjo karinę kampaniją, kuria siekiama ekstremistinę grupuotę „Islamo valstybė“ išvaryti iš Mosulo – antro pagal dydį grupuotės valdomo miesto.

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (248)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (31)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (150)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.