Latvija neturi lėšų valstybiniam Slovėnijos prezidento vizitui

Tai pirmadienį interviu Latvijos radijui pranešė Latvijos prezidentė Vaira Vykė-Freiberga.

Jos nuomone, tokia padėtis yra nenormali ir kenkia Latvijos diplomatiniam prestižui.

Pirmą kvietimą Slovėnijos prezidentui atvykti į Latviją oficialaus valstybinio vizito perdavė 1998 metais tuometinis URM ministras Valdis Birkavas. 2000 metų sausį V. Vykė-Freiberga, viešėdama Stokholme, pakartotinai perdavė šį kvietimą pagal dabartinio URM ministro Indulio Berzinio rekomendaciją.

Slovėnijos prezidento vizitas į Latviją numatytas kovo 1-3 dienomis.

Tačiau Latvijos valstybinės kanceliarijos biudžete šiais metais iš viso nenumatyta lėšų valstybiniams vizitams. Premjeras Andris Škėlė per pokalbį su prezidente pažadėjo, kad lėšos bus skiriamos po atskiro kiekvieno paklausimo įvertinimo.

Savo ruožtu finansų ministras Edmundas Krastinis, atsakydamas į prezidentės kanceliarijos prašymą skirti pinigų Slovėnijos prezidento vizitui, pareiškė, kad jį reikia atmesti, o lėšų klausimą galima būtų spręsti, keičiant šių metų valstybės biudžetą. Iki to laiko jis rekomendavo prezidentės kanceliarijai vizitus apmokėti iš savo lėšų.

Prezidentė patvirtino, kad susidariusią padėtį dar kartą su premjeru aptars trečiadienį, savaitiniame susitikime, tačiau pripažino, kad tikriausiai vyriausybė negali finansuoti tų vizitų, kuriuos ministrų kabinetas ir Užsienio reikalų ministerija jau suderino.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Islandija pasiskundė dėl pavojingų Rusijos veiksmų (24)

Islandija pirmadienį pasiskundė, kad Rusijos oro pajėgų bombonešiai skraido pernelyg arti civilinių lainerių, o naujausias incidentas įvyko per vieną reisą iš Reikjaviko.

D. Britanija priešinsis bet kokiai idėjai kurti bendrą ES kariuomenę papildyta  (6)

Didžioji Britanija priešinsis bet kokiems Europos Sąjungos planams didinti karinį bendradarbiavimą, jeigu jis nebūtų suderinamas su NATO veiklą – net jeigu Jungtinė Karalystė yra apsisprendusi pasitraukti iš Bendrijos, antradienį pareiškė gynybos sekretorius Michaelas Fallonas.

Britų užsienio reikalų sekretorius B. Johnsonas liaupsino savo turkiškos skalbyklės privalumus (1)

Keli mėnesiai po to, kai laimėjo įžeidžiamos poezijos apie Turkijos valstybės vadovą konkursą, Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas aiškiai turėjo prisigerinti Turkijai, kad jaustųsi laukiamas Ankaroje.

Pentagonas į atominę ginkluotę investuos milijardus dolerių (36)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris paskelbė apie dideles investicijas amerikiečių branduolinės ginkluotės arsenalui didinti ir išlaikyti, informuoja agentūra dpa.

Turistams Turkijoje – perspėjimas dėl grėsmės (9)

JAV konsulatas Turkijos Adanos mieste perspėja dėl galimų išpuolių prieš amerikiečių tinklų viešbučius populiariame kurorte, informuoja agentūra AFP.