Latvija kaltinama buvusių saugumiečių persekiojimu

Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Latvijos valdžią persekiojant buvusius sovietinių specialiųjų tarnybų bendradarbius, gyvenančius šalyje.
Rusijos URM spaudos ir informacijos departamentas trečiadienį paskelbė pareiškimą, kuriame pažymima, kad neseniai Latvijoje mirė 80 metų valstybės saugumo veteranas V. Kirsanovas, kuriam buvo pateiktas "Latvijos valdžios pamėgtas kaltinimas genocidu".

URM pranešime teigiama, kad V. Kirsanovas tapo "antra panašių politinių procesų Latvijoje auka".

"Paskelbusi teisinės demokratinės valstybės sukūrimo kursą, oficialioji Ryga iš tikrųjų persekioja senus ligotus žmones", sakoma ministerijos dokumente.

Jame taip pat pažymima, kad Latvijos valdžia yra "kurčia Rusijos raginimams parodyti paprastą žmogiškumą ir nutraukti teisminį persekiojimą pagal išgalvotus kaltinimus".

Drauge ironiškai pastebima, kad, "pasirodo, humanizmo sąvoka Latvijos valdžiai nėra tokia svetima". "Tikriausiai tokio jausmo vedama, jie nori suteikti galimybę garbingai savo amžių tolimoje Australijoje nugyventi nacių nusikaltėliui Kalėjui", mano Rusijos URM.

Ministerija nurodo, kad Kalėjo sąžinę slegia "tūkstančių sušaudytų žmonių gyvybė", tačiau reikalauti ji išdavimo teismui "Latvijos valdžia tikrai neskuba".

"Mažų mažiausiai tai yra keistas pasirenkamasis humanizmas", sakoma Rusijos URM informacijos ir spaudos departamento pareiškime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Talino oro uostas evakuotas dėl grasinimo susprogdinti bombą

Talino oro uostas šeštadienį buvo evakuotas dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.

Pasaulio paranoja pasitvirtino – V. Putinas nejuokauja ir pradeda Šaltąjį karą (759)

Pernai išleistoje Michailo Zygaro knygoje „Visi Kremliaus vyrai“ pateikta daug išmintingų pastebėjimų apie JAV ir Rusijos santykius, dauguma jų grįsti pastaruosius metus tuos santykius kūrusių Amerikos architektų įžvalgomis.

H. Clinton rinkimų kampanijos biure sumaištis: atsiųstas vokas su įtartinais milteliais papildyta 12.36 (20)

Niujorko policija praneša tirianti voką su baltais milteliais, kuris paštu atkeliavo į Hillary Clinton rinkimų kampanijos biurą. Biure buvę žmonės buvo priversti evakuotis, skelbia naujienų agentūra AP.