Latvija dar kartą atmeta Rusijos priekaištus

Latvija nuosekliai laikosi žmogaus teisių ir glaudžiai bendradarbiauja šiais klausimais su tarptautinėmis organizacijomis, kurios pripažino Latvijos laimėjimus žmogaus teisių srityje.
Taip ketvirtadienį Latvijos URM sekretorė spaudai Lyga Bergmanė komentavo BNS nesibaigiančius Rusijos priekaištus dėl rusakalbių gyventojų ir kovotojų su fašizmu persekiojimo.

Latvija nuosekliai įgyvendina žmogaus teisių gynimo politiką ir, ją remdama, tęsia dialogą su Europos Taryba ir Europos Tarybos Parlamentine Asamblėja, sakė L. Bergmanė, pažymėdama, kad tokį pareiškimą prieš kelias dienas padarė ir užsienio reikalų ministras Indulis Bėrzinis Europos tarybos ministrų sesijoje Strasbūre.

Ketvirtadienį priekaištų Latvijai vėl pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas.

Uzbekijoje jis sakė žurnalistams, kad Rusijos vadovybė gins persekiojamus žmones visomis galimomis teisėtomis priemonėmis, taip pat per tarptautines institucijas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (25)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (60)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.