Latvija atsisako įsileisti pabėgėlius čečėnus

Tai ketvirtadienį savaitiniame interviu Latvijos radijui pareiškė ministras pirmininkas Andris Škėlė.

J. Vidinis atsisakė BNS komentuoti premjero pareiškimą, kol pats jo neperskaitys. Deputatas sakė, kad ateinančią savaitę Čečėnijos paramos grupė nagrinės galimybę siųsti asmeninius pakvietimus pabėgėliams čečėnams, kad jie vis dėlto galėtų dviem metams atvykti gyventi į Latviją.

Jis pabrėžė tebegaunantis laiškus iš gyventojų, pasirengusių priimti nuo karo bėgančius žmones.

Premjeras interviu pabrėžė, kad Latvija laikysis ESBO rekomendacijų ir seks Europos Sąjungos šalių pavyzdžiu.

"Mes neketiname imtis pagalbos priemonių, kurių nenumato tarptautinės organizacijos ir ES šalys", pabrėžė A. Škėlė.

Jis pridūrė, kad Latvija "jau gyvena ES erdvėje" ir prisijungia "prie tų žingsnių, palaikymo ir smerkimo formų, kurių imasi tarptautinės organizacijos ir Europos šalys".

Į J. Vidinį kreipėsi daug Latvijos piliečių, pageidavusių priimti pabėgėlius iš Čečėnijos.

Čečėnijos Respublikos Ičkerijos atstovas Latvijoje Musanas Mačigovas kreipėsi į J. Vidinį, prašydamas leidimo į Latviją įvažiuoti maždaug 100 pabėgėlių. Drauge jis žadėjo, kad jų buvimo išlaidas prisiims čečėnų diaspora, o čečėnai pabėgėlio statuso suteikimo neprašys.

Keletas labdaringų organizacijų taip pat išreiškė norą Latvijoje čečėnams įkurti vasaros stovyklas, todėl J. Vidinis Čečėnijos paramos grupės vardu paprašė vyriausybės leidimo įsileisti į Latviją pabėgėlius iš Čečėnijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (33)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.