Latviai ragina Rusiją pripažinti Baltijos šalių okupaciją

 (3)
Tokią nuomonę ketvirtadienį BNS pareiškė Latvijos užsienio reikalų ministerijos valstybės sekretorius Maris Riekstinis.

"Vandalizmo aktai prie Latvijos ambasados Maskvoje, įvairūs Rusijos Federacijos politikų pareiškimai, grasinimai imtis sankcijų ir pastarasis Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimas - tai Rusijos sukurta tarptautinių santykių atmosfera", sakė M. Riekstinis.

Pasak jo, Latvija negali priimti tokios tarpvalstybinių santykių darbotvarkės.

"Mes manome, jog Rusijai dėl savo demokratinės ateities būtų naudinga pripažinti bendrai SSRS ir nacistų Vokietijos suplanuotą Baltijos šalių okupaciją bei represijas prieš taikius gyventojus", pridūrė valstybės sekretorius.

Jis nurodė, kad Latvija pagal demokratizmą, teisingumą ir žmogaus teisių laikymąsi yra "Europos šalių šeimos narė".

"Mūsų šalyje nė vienas nusikaltėlis, padaręs nusikaltimų žmonijai, neliks nenubaustas. Mes raginame Rusija eiti šiuo keliu ir šia prasme tapti Europos šalimi", pareiškė M. Riekstinis.

Latvija, pasak jo, neabejoja Rusijos tautų indėliu į kovą su fašizmu, bet reikia pripažinti, kad Rusija iki šiol nesugebėjo atvirai pažvelgti į savo totalitarinę istoriją, kaip tai padarė Europos šalys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (242)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras (1)

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.