"Laisvės" radijo veiklos apriboti neketinama

Rusijos spaudos ministras Michailas Lesinas nėra "Laisvės" radijo veiklos apribojimo ar uždraudimo Rusijos teritorijoje šalininkas.
Kaip pažymėjo M. Lesinas interviu ketvirtadienį, Rusija - demokratinė valstybė ir todėl turi laikytis demokratijos normų. Be to, "kiek tik nori uždaryk, žmonės vis tiek klausys", pridūrė ministras.

Kalbėdamas apie "Laisvės" radijo korespondentą Andrejų Babickį, kurį federaliniai daliniai sulaikė Čečėnijoje ir po to pakeitė į rusų karius belaisvius, M. Lesinas pažymėjo, kad tardymas turi išsiaiškinti, kiek dėl to kaltas žurnalistas. Pasak jo, jeigu žurnalistas dalyvavo kovos veiksmuose čečėnų kovotojų pusėje, be abejo, turi būti nubaustas.

M. Lesinas, išdėstydamas savo kaip piliečio, o ne kaip Spaudos ministerijos vadovo poziciją, pareiškė nesutinkąs su tuo, kad būtų platinamos Čečėnijoje nukautų Rusijos kareivių nuotraukos (sausio pradžioje teisėsaugininkai konfiskavo fotojuostą ir nuotraukas, kurias A. Babickis atvežė iš Čečėnijos). "Tai mūsų skausmas ir tragedija. Nukautų Rusijos kareivių kūnų demonstravimas pakerta visuomenės moralinę dvasią", mano M. Lesinas.

Jo nuomone, Vakarų ir įtakingų tarptautinių struktūrų kritikai dėl A. Babickio bylos nereikia teikti didelės reikšmės.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.