"Laisvės" radijas reikalauja grąžinti žurnalistą

"Tikėjomės, kad Babickis po išlaisvinimo bus atvežtas į Maskvą", sakė D. Trimble.

Jo žodžiais, "mes tęsime paieškas ir bandysime jį išlaisvinti ir atvežti į Maskvą gyvą ir sveiką. Dėl to mes galime derėtis su bet kuo".

Trečiadienį "Laisvės" radijo korespondentas iš Čečėnijos pranešė, A. Babickis buvo paleistas į laisvę su sąlyga, kad neišvyks iš Maskvos.

Pasak vakarykščio pranešimo, iš Černokozovo filtravimo stovyklos žurnalistas buvo pervežtas į Gudermesą, kur įsikūrusi Rusijos vyriausybės atstovybė Čečėnijoje. Iš ten per Mozdoką jis kariniu lėktuvu turėjo būti atskraidintas į Maskvą ir paleistas su pasižadėjimu neišvykti.

Korespondentas tuomet teigė, kad potvarkis dėl A. Babickio išlaisvinimo specialiuoju ryšiu buvo perduotas iš Maskvos, kur jo likimas sprendėsi "pačiu aukščiausiu lygiu".

A. Babickis buvo sulaikytas Čečėnijoje už keliavimą be atitinkamų akreditacijos dokumentų.

Jokių kaltinimų A. Babickiui nepateikta. Rusijos valdžia jį įtaria dalyvavus neteisėtoje ginkluotoje formuotėje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis (5)

Meksikos įlankoje vieną tanklaivį sekmadienį apėmė nevaldomas gaisras degalus, o iš laivo pradėjo tekėti jo gabenti degalai, liepsnojantys ant vandens paviršiaus, pranešė pareigūnai.

Italai renkasi gyventi su tėvais (20)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (12)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (594)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.