Laikraštis skelbia, kuo domėjosi slaptas JAV agentas Rusijoje

 (82)
Įtariamas CŽV agentas amerikietis, kuris Rusijoje buvo nutvertas už rankos, devėdamas šviesių plaukų peruką, tikriausiai siekė gauti informacijos apie Bostono praeitą mėnesį įvykdyto išpuolio įtariamuosius, kilusius iš Šiaurės Kaukazo, pranešė laikraštis "Kommersant".
Sulaikytas Ryanas C. Fogle'as
© AFP/Scanpix

Dienraštis pirmadienį rašė, jog įtariamas agentas Ryanas Fogle'as tikriausiai siekė informacijos apie čečėnus brolius Carnajevus, kurie, kaip įtariama, balandžio 15-ąją susprogdino dvi bombas per Bostono maratoną.

Agento sulaikymas, kuris gali sutrukdyti pastangas gerinti Vašingtono ir Maskvos santykius, straipsnyje buvo susietas su praeitą mėnesį įvykusia JAV delegacijos kelione į Dagestaną vykdant Bostono išpuolio tyrimą. Ta kelionė buvo koordinuojama su Rusijos pareigūnais.

Vienas iš įtariamų sprogdintojų, Tamerlanas Carnajevas, 2012 metais lankėsi Dagestane, o JAV pareigūnai labai nori išsiaiškinti, ar jis ten užmezgė kokių nors kontaktų su vietos islamistų pogrindžiu.

"Panašu, kad per tą kelionę balandžio mėnesį amerikiečiai gavo (Rusijos) Federalinės saugumo tarnybos (FSB) agentų telefono numerius", - rašė "Kommersant", kuris garsėja glaudžiais kontaktais su FSB ir Užsienio reikalų ministerija.

"Tada jie aiškiai nusprendė pasinaudoti jais ir užmegzti asmeninius kontaktus su kovos su terorizmu agentais, atsižvelgdami į tai, kad keitimasis informacija tarp specialiųjų tarnybų klausimų ir atsakymų forma ne visuomet būna greitas ir sklandus", - rašė laikraštis.

Per balandžio 15 dienos sprogimus prie Bostono maratono finišo linijos žuvo trys žmonės, o dar per 260 buvo sužeisti. Tamerlanas Carnajevas žuvo per įtariamųjų gaudynes, bet jo jaunesnysis brolis Džocharas buvo sulaikytas ir apkaltintas.

FST paskelbė, kad R.Fogle'as buvo sučiuptas bandantis užverbuoti vieną rusų saugumo agentą, kai siekė informacijos apie Šiaurės Kaukazą.

"Kommersant" pažymėjo, kad esą pažadėtas atlygis - 100 tūkst. dolerių avansas ir 1 mln. dolerių per metus, - yra neįprastai didelis.

"CŽV po teroro atakos per Bostono maratoną reikėjo (rusų) kovos su terorizmu agento", - pridūrė laikraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų policija suėmė dar 2 su Mančesterio ataka siejamus vyrus (1)

Britų policija, tirianti praėjusį pirmadienį per koncertą Mančesteryje mirtininko įvykdytą išpuolį, šeštadienį suėmė dar du įtariamuosius.

Britanija nustatė mažesnį teroro išpuolių grėsmės lygį (1)

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May šeštadienį pranešė, kad teroro išpuolių grėsmės lygis, padidintas iki kritinio po pirmadienį įvykdyto sprogdinimo Mančesteryje, grąžinamas iki ankstesnio lygio.

D. Trumpas: NATO bus stipresnė (3)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pareiškė, kad NATO bus stipresnė, nes Aljanso narės „žymiai“ padidino gynybos finansavimą.

Japonijoje rado nuskandintus 24 povandeninius laivus (2)

Tokijo universiteto mokslininkų komanda surado Rytų Kinijos jūros dugne 24 Japonijos Antrojo pasaulinio karo laikų povandeninius laivus.

Irako pajėgos pradėjo naują puolimą paskutinėms IS kontroliuojamoms teritorijoms Mosule atsikovoti (2)

Irako vyriausybinės pajėgos pradėjo naują puolimą, kad atsikovotų paskutiniuosius vis dar „Islamo valstybės“ džihadistų rankose esančius Mosulo miesto kvartalus.