Kwasniewskis žada grąžinti turtą Lenkijos žydams

 (2)
Lenkijos prezidentas Aleksandras Kwasniewskis (Aleksandras Kvasnevskis), besilankantis su vizitu Izraelyje, pirmadienį pareiškė, jog "Lenkija padarys viską, kad buvę šalies piliečiai galėtų atgauti prarastą turtą", pranešė Lenkijos spauda.
Atsakydamas į Izraelio parlamento pirmininko Avrahamo Burgo klausimą dėl žydų turto gražinimo, svečias sakė, jog reikia atsižvelgti į tai, jog Lenkija po Antrojo pasaulinio karo neteko pusės savo teritorijos ir buvo labai nuniokota. Be to, anot A. Kwasniewskio, pokario metu Lenkijoje vyko didelė gyventojų migracija, o tūkstančių gyventojų turtas buvo nacionalizuotas komunistinės valdžios.

Lenkijos spauda prezidento pareiškimo kol kas nekomentavo. Dėl šios opios problemos jau ne kartą vyko karšti debatai Lenkijos Seime, tačiau kol kas niekas neįsivaizduoja, kaip ją būtų galima išspręsti.

Per demokratinioo valdymo dešimtmetį Lenkija taip dar ir neparengė privatizacijos įstatymo. Tėra priimtas įstatymas, numatantis teisę atgauti turtą religinėms bendrijoms, tarp jų ir judėjams.

Iki Antrojo pasaulinio karo Lenkijoje gyveno apie 3-4 milijonus žydų, kuriems šalies didžiuosiuose miestuose priklausė kone pusė nekilnojamojo turto, o mažesniuose miesteliuose ir dar daugiau. Tad turto grąžinimas Varšuvai dar ilgai bus didelis galvosūkis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Indijoje per sprogimą fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės

Indijoje nugriaudėjus sprogimui vienoje nelegalioje fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės, trečiadienį pranešė policija.

Rusija kritikuoja JAV planus dislokuoti karių Norvegijoje (18)

Rusija sukritikavo planus dislokuoti Norvegijoje daugiau kaip 300 amerikiečių karių ir pareiškė, kad toks žingsnis niekaip nepadidins saugumo Šiaurės Europoje.

H. Clinton švenčia 69-ąjį gimtadienį (6)

Demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton trečiadienį švenčia savo 69-ąjį gimtadienį, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje ardomą „Džiunglių“ migrantų stovyklą apėmė liepsnos (5)

Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestyje esančią didžiulę neteisėtą migrantų stovyklą, pramintą „Džiunglėmis“, trečiadienį apėmė gaisrai, kai joje besiglaudžiantys žmonės yra iškeliami, pareigūnams pradėjus ardyti šį kompleksą.

Rusijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai telefonu aptarė opiausią problemą (3)

Humanitarinė padėtis Sirijos Alepo mieste, atsižvelgiant į galimos paramos priemones, buvo pagrindinė antradienį vykusio pokalbio telefonu tarp Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio tema, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.