Kubos propagandos mašina ėmė doroti Lenkiją

 (2)
Didelį nepasitenkinimą Lenkijos spaudoje sukėlė Kubos komunistinio dienraščio "Granma" redakcinis straipsnis. Jame Lenkijos vyriausybė kaltinama antikubietiškomis "kontrrevoliucinėmis avantiūromis".
Pretekstą tokiems kaltinimams davė Lenkijos Senato Žmogaus teisių komisijos pirmininko Zbigniewo Romaszewskio (Zbignevo Romaševskio) apsilankymas prieš dvi savaites Havanoje. Lenkijos senatorius į Kubos sostinę atvežė pokario Lenkijos plakato parodą, atspindinčią šalyje įvykusias demokratines permainas, be to, su žmona aplankė vyskupą Pinarą del Rio Jose Siro Gonzalesą (Pinjarą del Rio Chosė Sirą Gonsalesą).

Pasak dienraščio "Granma", "grupė lenkų sąmokslininkų" susitiko su Kubos "kontrrevoliuciniais elementais", kuriuos "skatino perimti atsakomybę už šalies valdymą", nes "Fidelio Castro (Fidelio Kastro) režimas neišsilaikysiąs daugiau kaip penkerius metus".

Iki šiol, pažymi Lenkijos spauda, Havana vengė atvirai kritikuoti Lenkiją, savo propagandos mašiną verčiau nukreipdama į "Amerikos imperializmo pakalikus čekus" ir "vadinamąjį intelektualą Vaclavą Havelą".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italiją supurtė žemės drebėjimas (3)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (29)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (2)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.