Kuboje paleista dar viena garsi disidentė

Kuboje pirmadienį paleista dar viena garsi disidentė, ekonomistė Marta Beatriz Roque (Marta Beatris Rok). Tai pranešė jos giminės ir kiti opozicijos aktyvistai.
Praėjusį penktadienį iš kalėjimo jau buvo paleistas disidentas mokslininkas Felixas Bonne (Feliksas Bonė).

"Tai tiesa. Ji ką tik man skambino. Jie jai suteikė sąlyginę laisvę", pranešė telefonu disidentės rėmėjas Guillermo Gutierrezas Torresas (Giljermas Gutjeresas Toresas).

M. Roque sūnėnas Joelis Roque (Choelis Rokas) taip pat patvirtino jos paleidimą. Ši disidentė buvo nuteista kalėti pusketvirtų metų. Jiedu su F. Bonne buvo nuteisti už tą patį nusikaltimą - "maišto kurstymą". Abu jie priklausė vadinamajai Keturių grupei.

Iškėlus jiems bylą, ėmė plaukti prašymai paleisti juos į laisvę iš viso pasaulio. Kreipimąsi dėl šių sąžinės kalinių paleidimo atsiuntė ir popiežius Jonas Paulius II.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kolumbijos prezidentas gali paskirti naują referendumą dėl taikos sutarties su FARC

Žlugus referendumui dėl taikos sutarties su FARC, Kolumbijos gyventojams gali būti suteiktas šansas dar kartą pareikšti savo nuomonę. Prezidentas Manuelis Santosas gali „paskirti naują referendumą, jei bus pakoreguotas Havanos susitarimas", paskelbė Nacionalinė rinkimų taryba, kuria remiasi agentūra AFP.

Italijos policija vijosi nelegaliai į Prancūziją patekti ketinusių migrantų mikroautobusą

Italijos policija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuoti policijos pareigūnai, persekiojantys baltos spalvos mikroautobusą, kuriuo važiavę asmenys mėgino kirsti Prancūzijos sieną. Vaizdas filmuotas iš važiuojančio policijos ekipažo spalio 17 d. Užfiksuotas mikroautobusas, judantis pasienio punkto link, bet galiausiai kelias jam buvo blokuotas. Ginkluoti pareigūnai sulaikė transporto priemonę vairavusį asmenį ir kartu su juo važiavusius žmones.

Rusija „susirūpinusi“ kovotojų atsisakymu palikti Alepą (14)

Rusija penktadienį sakė esanti susirūpinusi dėl buvusio „al Qaeda“ padalinio „Fateh al Sham Front“ kovotojų atsisakymo palikti Alepą, Rusijos ir Sirijos pajėgoms sustabdžius kovos veiksmus.

JT komisaras: oro antskrydžiai Alepe vienareikšmiškai yra karo nusikaltimas (32)

Sirijos ir Rusijos oro pajėgų oro antskrydžiai prie rytinę Alepo dalį, Jungtinių Tautų (JT) vyriausiojo žmogaus teisių komisaro Said Raado al-Husseino manymu, vienareikšmiškai yra karo nusikaltimas, informuoja agentūra dpa.

Vokietijoje bus išleistas naujas įstatymas, leidžiantis šnipinėti sąjungininkus (2)

Vokietijos įstatymų leidėjai patvirtino naują įstatymo projektą, kuris leistų šalies žvalgybos agentūrai šnipinėti Europos Sąjungos institucijas ir kitas Bendrijos nares.