Pakistano pietvakariuose mažiausiai 58 žmonės žuvo, o dar per dešimtys buvo sužeisti per naktinį kovotojų antpuolį prieš vieną policijos akademiją, antradienį pranešė pareigūnai ir paskelbė, kad atsakomoji karinė operacija jau baigta.
Išpuolis Pakistane
© AFP/Scanpix

Trys užpuolikai, priklausantys su Pakistano Talibanu susijusiai grupuotei, įsiveržė į didelį policijos mokyklos kompleksą ir atakavo jos bendrabučius, kuriuose buvo apie 700 kursantų.

„Pamačiau tris Kalašnikovo automatais ginkluotus žmones, vilkinčius slepiamąsias uniformas ir užsidengusius veidus, – pasakojo vienas jaunuolis. – Jie pradėjo šaudyti ir įžengė į bendrabutį, bet sugebėjau pabėgti, perlipęs sieną.“

Ataka prieš Beludžistano policijos kolegiją, esančią už maždaug 20 km į rytus nuo provincijos sostinės Kvetos, prasidėjo pirmadienį apie 23 val. 10 min. vietos (1 val. 10 min. Lietuvos) laiku, o šūvių papliūpos aidėjo kelias valandas.

Beludžistano provincijos vidaus reikalų ministras Sarfarazas Bugtis sakė žurnalistams, antradienį paryčiais susirinkusiems toje mokykloje, kad didelį kompleksą atakavo trys kovotojai, apsijuosę mirtininkų diržais su sprogmenimis.

Anksčiau buvo skelbta, kad buvo 5–6 užpuolikai.

„Jie pirmiausiai puolė bokštelyje budėjusį sargybinį, per susišaudymą jį nukovė ir sugebėjo patekti į akademijos teritoriją“, – aiškino pareigūnas.

„Anksti ryte buvome informuoti apie naujausią aukų skaičių – 58 žmones, žuvusius per ataką praeitą naktį“, – Kvetos vyriausybinėje ligoninėje naujienų agentūrai AFP sakė gydytojas Nasiras Sumalanis.

Pasak S. Bugti, dar apie 118 žmonių buvo sužeisti.

Kitas ligoninės darbuotojas ir saugumo pareigūnas patvirtino, kad žuvo 58 žmonės. Pagal aukų skaičių, ši ataka yra didžiausia Pakistane šiais metais.

„Mums taip pat atvežė vieno iš teroristų lavoną“, – pridūrė N. Sumalani.

Per atsakomąją operaciją pagrindinį vaidmenį atlikusių Beludžistano sukarintų Sienos apsaugos korpuso pajėgų vadas generolas majoras Sheras Afganas sakė, kad šis „puolimas buvo baigtas maždaug po trijų valandų, kai mes atvykome“.

Jis pridūrė, kad pasiklausyti pokalbiai rodo, kad užpuolikai priklausė su Pakistano Talibanu susijusios kovotojų grupuotės „Lashkar-e-Jhangvi“ Al Alimio brigadai.

„Jie palaikė ryšį su elementais Afganistane“, – aiškino jis. Visgi ši grupuotė neprisiėmė atsakomybės už ataką.

Pasak S. Bugti, užpultame komplekse buvo apie 700 policijos kursantų. Šimtai jų buvo išgelbėti.

Kai prasidėjo atsakomasis saugumo pajėgų puolimas, kompleksas skendėjo tamsoje. Akademiją apsupo saugumo pareigūnai, o pirmyn ir atgal siuvo greitosios pagalbos automobiliai, vežantys sužeistuosius į ligonines. Virš mokyklos skraidė kariuomenės sraigtasparniai.

Tebevykstant šiai operacijai policijos ir civilinės administracijos pareigūnai sakė naujienų agentūrai AFP girdėję kelis garsius sprogimus.

Nerami provincija

Daug mineralinių išteklių turintis, bet neturtingas Beludžistanas, didžiausia Pakistano provincija, yra krečiamas tarpkonfesinių neramumų, islamistų smurto ir jau dešimtmečius rusenančio separatistų sukilimo.

Tarptautinės žmogaus teisių grupuotės taip pat ne kartą kaltino armiją pažeidimais Beludžistane, ypač prieš nacionalistus, reikalaujančius autonomijos ir didesnės dalies pajamų, gaunamų iš šio regiono išteklių.

Rugpjūtį per mirtininko sprogdintojo ataką vienoje Kvetos ligoninėje žuvo 73 žmonės, tarp jų daug miesto teisininkų bendruomenės narių, susirinkusių pagerbti vieno nušauto kolegos. Atsakomybę už šį išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) ir Pakistano Talibano grupuotė „Jamaat-ul-Ahrar“.

Pakistano kova su islamistais sukilėliais prasidėjo tuojau po to, kai Islamabadas nusprendė prisidėti prie Jungtinių Valstijų, 2001 metais pradėjusių invaziją į Afganistaną.

Pastaraisiais metais smurto sumažėjo po virtinės karinių operacijų prie šalies šiaurės vakarinės sienos, taip pat koordinuotų pastangų užblokuoti kovotojų finansavimo šaltinius.

Visgi kovotojų grupuočių likučiai tebėra pajėgūs kartas nuo karto surengti kruvinų atakų, ypač šiaurės vakarų regione.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (30)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (174)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1374)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (76)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...