Krovinių laivas susijungė su stotimi "Mir"

Kosminis krovinių laivas anksti penktadienį sėkmingai susijungė su rusų stotimi "Mir". Dabar kosmine stotimi bus galima naudotis visus metus, sakė aukštas kosmonautikos pareigūnas.
Skrydžių kontrolės centras pranešė, kad "Progress M1-2", trečiadienį paleistas iš Baikonūro kosmodromo, į "Mir" nugabeno deguonies, degalų ir kitokių atsargų. Krovinių laivas buvo valdomas iš Žemės.

Kosmonautai Sergejus Zaliotinas ir Aleksandras Kaleris, šį mėnesį grįžę į stotį "Mir", kuri 223 dienas buvo tuščia, patikrino modulių jungtį ir pradėjo iškrauti "Progress M1-2".

Prieš 14 metų pastatyta rusų kosminė stotis "Mir" šiais metais turėjo būti palikta dreifuoti aplink Žemę, tačiau atsirado 30 mln. JAV dolerių (120 mln. litų) investicijų iš užsienio. Investuotojai tikisi, kad kosminę laboratoriją galima paversti kosminiu viešbučiu.

"Mir" pagaminusios kompanijos "RKK Energija" direktorius ir vyriausiasis konstruktorius Jurijus Semionovas rusų televizijai NTV sakė, jog dabar stotyje esančių kosmonautų misija vietoje 45 truks 55 dienas. Kosmonautai paruoš stotį kitos įgulos atvykimui.

J. Semionovas taip pat sakė, kad žmonės stotyje tikriausiai bus iki metų pabaigos, o ne iki rugpjūčio, kaip planuota anksčiau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (438)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (17)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (16)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.