Kosovo serbai žada nepaklusti taikdariams

Mažiausiai 15 serbų ir dar nenustatytas skaičius taikdarių bei žurnalistų buvo sužeisti per trečiadienio susirėmimus, kurie kilo prancūzų kareiviams ir italų sukarintai policijai perėmus vieno iš dviejų tiltų kontrolę. Pietinį albanų ir šiaurinį serbų sektorių jungia tik tiltai, nutiesti per Ibaro upę.

Apie 250 taikdarių įrengė saugumo zoną šiauriniame tilto gale ir nurodė per 200 m atsitraukti pačių serbų paskirtiems sargybiniams, vadinamiesiems tilto stebėtojais.

Serbų kontroliuojamos ligoninės vyriausiasis chirurgas Radomiras Jankovičius sakė, kad 9 sužeisti serbai paguldyti į ligoninę. Trijų vaikų motinai ir dar vienam serbui dėl šalia sprogusių kurtinamųjų granatų amputuotos kojos.

Kurtinamąsias granatas ir ašarines dujas teko panaudoti taikdariams.

NATO rengėsi užimti ir antrąjį tiltą per Ibaro upę. Prie šio tilto nuo pat taikdarių dislokavimo birželio mėnesį dažnai vykdavo serbų, albanų ir kareivių susirėmimai.

NATO tikisi, kad visiškai kontroliuodama teritorijas aplink abu tiltus, galės palaipsniui pradėti miesto suvienijimą. Tam serbai pažadėjo priešintis.

Vietos serbų atstovas Oliveris Ivanovičius sakė, kad aukšti prancūzų karininkai pažadėjo atsitraukti nuo tiltų ir vėl leisti juos kontroliuoti serbų civiliams.

NATO apie tokį planą nepranešė.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Jubiliejų švenčiantis S. Berlusconi kalba apie apgailestavimus ir apmaudą

Silvio Berlusconi ketvirtadienį švenčia savo 80-ąjį gimtadienį – toli nuo rampų šviesų, kuriomis kaip Italijos premjeras, žiniasklaidos magnatas, futbolo klubo „AC Milan“ savininkas ir spalvinga asmenybė mėgavosi dešimtmečiais.

Estija neįsileido Rusijos NTV grupės, kurią pasikvietė Talino valdžia (9)

Estijos pareigūnai neleido Rusijos televizijos kanalo NTV grupei įvažiuoti į šalį, nors rusų žurnalistus ir pakvietė Talino miesto valdžia.

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (7)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (284)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (21)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.