Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Pirmą kartą Saudo Arabijos istorijoje moterys galės kandidatuoti rinkimuose ir balsuoti (3)

Pirmą kartą Saudo Arabijos istorijoje moterys galės kandidatuoti rinkimuose. Sekmadienį šalyje prasidėjo kandidačių ir kandidatų registracija dalyvauti gruodį vyksiančiuose vietos valdžios rinkimuose.

V. Putino nuotraukos iš sporto salės sukėlė spėlionių ir pašaipų audrą (740)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir šalies vyriausybės vadovas Dmitrijus Medvedevas sekmadienio rytą praleido dviese – kartu sportavo ir pusryčiavo. „LifeNews“ skelbia, kad du galingiausi Rusijos valdžios vyrai pusryčiams valgė jautienos kepsnį. Esą jie patys prisidėjo prie jo ruošimo. Pabrėžiama, kad kepsniams naudota mėsa – vietos augintojų, skelbia newsru.com.

Naujasis Orleanas per „Katrinos“ metines gedėjo mirusiųjų ir šventė gyvenimą

Naujasis Orleanas šeštadienį prisiminė mirusiuosius ir šventė savo atsigavimą po stichinės nelaimės – praėjus 10-čiai metų po uragano „Katrina“ sukeltos destrukcijos ir chaoso.

Prieš rinkimus tirpsta A. Tsipro „Syriza" partijos populiarumas (2)

Po Graikijos premjero Alexio Tsipro atsistatydinimo vis labiau tirpsta jo kairės partijos „Syriza“ populiarumas, praneša agentūra „Reuters“.

Vokietijos pareigūnas: JAV svarstė apie branduolinį smūgį Afganistanui (50)

Po 2001 m. rugsėjo 11 d. išpuolių Vašingtonas svarstė galimybę smogti Afganistanui branduolinį smūgį.