Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

JAV generolas: Rusija tampa „saugumo problema“ (269)

2014 lapkričio mėn. 22 d. 23:07
Rusija savo karinius raumenis rodo ne tik Baltijos šalims, Ukrainai ar kitoms Europos valstybėms.

Išgyveno skrydį iš 11 aukšto (13)

2014 lapkričio mėn. 22 d. 17:45
Iš 11 aukšto iškritęs amerikietis per stebuklą liko gyvas
AP/Scanpix
Langų plovėjui iš San Fransisko darbo diena buvo itin nesėkminga: jis iškrito iš 11 pastato aukšto, nukrito ant važiuojančios mašinos, suknežindamas jos stogą ir aplinkui pažerdamas stiklo šukes. Nepaisant tokio ekstremalaus nusileidimo, darbuotojas išgyveno, bet jo būklė tebėra kritiška, praneša AP.

Nutraukia tyrimą dėl A. Merkel šnipinėjimo (10)

2014 lapkričio mėn. 22 d. 17:25
Vokietija nutrauks tyrimą dėl Jungtinių Valstijų tikriausiai vykdyto kanclerės Angelos Merkel mobiliojo telefono šnipinėjimo, nes nebuvo surinkta pakankamų įrodymų, šeštadienį paskelbė savaitraštis „Focus“.

Bandė pagrobti Kim Jong Uno giminaitį (4)

2014 lapkričio mėn. 22 d. 17:18
Kim Jong Unas
AOP nuotr.
Vienas studentas iš Šiaurės Korėjos, kurio šeima yra susijusi su valdančiuoju režimu, išvengė mėginimo jį pagrobti Paryžiuje, kur tas jaunuolis studijuoja, o dabar jis slapstosi.

Japoniją supurtė žemės drebėjimas (3)

2014 lapkričio mėn. 22 d. 17:05
Vidurio Japoniją šeštadienį vėlai vakare, sukrėtė stiprus 6,8 balo žemės drebėjimas, pranešė šios šalies meteorologijos agentūra.