Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Izraelis uždraudė palestiniečiams lankytis Jeruzalės senamiestyje (4)

Izraelio policija sekmadienį paskelbė, kad palestiniečiams dvi dienas bus draudžiama įžengti į Jeruzalės senamiestį – po dviejų išpuolių prieš izraeliečius, per kuriuos žuvo ir patys kaltininkai.

Tiesiog ilgiau taip gyventi nebegalėjau: jie – žymiai baisesni nei bet kuri pasaulio okupacinė armija (206)

Iš dešimčių tūkstančių nuo karo ir vargo Artimuosiuose Rytuose bėgančių žmonių viena konkreti grupė ypatingai džiaugiasi pasiekusi Europą – tai žmonės, ištrūkę iš „Islamo valstybės“ ekstremistų nagų, skelbia cbc.ca.

Portugalai balsuoja parlamento rinkimuose

Sekmadienį portugalai balsuoja parlamento rinkimuose, kurie vertinami kaip dabartinės valdžios patikrinimas po ketvirtus metus trunkančio griežto taupymo ir rinkos reformų, informuoja BBC.

Maskva žada intensyvinti antskrydžius Sirijoje (141)

Rusija išsakė ketinimus intensyvinti savo vykdomus oro antskrydžius prieš „Islamo valstybės“ objektus Sirijoje, nes, anot rusų, jų bombardavimas labai susilpnino islamistų pozicijas, skelbia BBC.

Vokietijoje švenčiant susivienijimo 25-metį raginama nuoširdžiai priimti pabėgėlius (54)

Vokietija šeštadienį švenčia džiaugsmingo įvykio – susivienijimo, 25-metį, kai jos lyderiai ragina tautą tokia pačia jėga ir solidarumu sutikti rekordinį pabėgėlių antplūdį.