Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Iš Turkijos – aiški užuomina Rusijai: skelbiama, kad rusų laivai jau susiduria su sunkumais

Tikėtina, kad greitai Rusija gali netekti išėjimo iš Juodosios jūros ir įėjimo į ją, o Juodosios jūros laivynas, kuris bazuojasi okupuotame Ukrainos Krymo pusiasalyje, taps naudingas ne daugiau nei popierinis laivelis pavasarinėje balutėje, rašo by24.org.

Soroso fondas paskelbtas nepageidaujamu Rusijoje (10)

Rusijos generalinė prokuratūra paskelbė nepageidaujamomis šalyje dvi užsienio ne pelno organizacijas - „Atviros visuomenės“ fondą ir fondą „Parama“.

Archeologai arti didžiausio amžiaus atradimo: karaliaus Tutanchamono kapavietėje rastas tunelis

Tyrėjai teigia, kad iš Egipto karaliaus Tutanchamono kapo gali būti tunelių į slaptą kapavietę. Ten gali būti dingusi karalienės Nefertitės kapavietė.

Kodėl V. Putinas ir R. T. Erdoganas negali vienas kito pakęsti (143)

Praėjus kelioms dienoms nuo tada, kai Turkija numušė į jos oro erdvę trumpam įsibrovusį Rusijos bombonešį, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tebėra užvaldyti tos pačios stichijos: jie yra kovingi, nepalenkiami ir nuolat tikrinantys vienas kito ryžtingumą.

V. Putinas nenori susitikti su Turkijos lyderiu Turkija tikina neatsiprašysianti (42)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nesusitiks su Turkijos vadovu Recepu Tayyipu Erdoganu per tarptautinę klimato konferenciją Paryžiuje, pirmadienį nurodė Kremlius, abiejų šalių santykiams pašlijus po to, kai Ankara numušė Rusijos karo lėktuvą.