Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
 
55
Registruoti (0) Anonimiški (55)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Vasario pradžioje duotame interviu B. Nemcovas prisipažino: bijau, kad V. Putinas mane nužudys (69)

2015 vasario mėn. 28 d. 01:55
Vasario 27 d. apie 23 val. Maskvos laiku Rusijos sostinės centre nušautas vienas iš opozicijos lyderių Borisas Nemcovas. Šių metų vasario 10 d. skelbtame jo interviu politikas baiminosi, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dėl jo opozicinių pareiškimų „užsakys“ jo žmogžudystę.

Iškart po B. Nemcovo nužudymo – melaginga žinia apie N. Savčenko mirtį (2)

2015 vasario mėn. 28 d. 01:43
Aršiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas Borisas Nemcovas nušautas Maskvoje penktadienio naktį, pranešė naujienų agentūros „Interfax“ ir „Tass“.

Maskvoje nušautas V. Putino kritikas B. Nemcovas atnaujinta 05.42 (1314)

2015 vasario mėn. 28 d. 00:08
Nušautas B. Nemcovas
DELFI montažas
Penktadienio naktį naujienų agentūros „Interfax“ ir „TASS“ pranešė, kad Maskvos centre nušautas politikas, aršus V. Putino kritikas 55 metų Borisas Nemcovas. Portalai remiasi šaltiniais teisėsaugos organuose.

Nutekintas Kremliaus dokumentas: kas už to slypi? (280)

2015 vasario mėn. 27 d. 21:24
Prieš dvi savaites „Novaja gazeta“ redaktoriai iš Kremliui artimo šaltinio gavo elektroninį laišką, prie kurio buvo prisegtas dokumentas „Word“ formatu.

Mirė „Žvaigždžių kelio“ žvaigždė L. Nimoy (6)

2015 vasario mėn. 27 d. 20:04
Aktorius Leonardas Nimoy, susilaukęs pasaulinės šlovęs vaidindamas smailiausį pusiau žmogų pusiau vulkaną poną Spocką televizijos ir kino seriale „Žvaigždžių kelias“ ("Star Trek"), mirė penktadienį, būdamas 83, pranešė JAV žiniasklaida.