Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

V. Putinas skaitys metinį pranešimą (6)

2014 lapkričio mėn. 27 d. 06:45
V. Putinas skaitys metinį pranešimą
AP/Scanpix
Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas trečiadienį patvirtino, kad Vladimiras Putinas metinį pranešimą Federaliniam Susirinkimui skaitys gruodžio 4-ąją, praneša „Lenta.ru“.

V. Putinas pažadėjo paramą Sirijos prezidentui (25)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 22:46
Rusija trečiadienį pažadėjo paramą Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui kovoje su „terorizmu“ Artimuosiuose Rytuose, rašo „Reuters“.

NATO generolas nekeičia nuomonės apie Rusijos karių įtaką (77)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 21:25
Rusijos pajėgos vis dar veikia Rytų Ukrainoje ir sudaro su Kijevo vyriausybe kovojančių separatistų pagrindą, trečiadienį po pokalbių su Ukrainos lyderiais Kijeve sakė NATO jungtinių ginkluotųjų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas generolas Philipas Breedlove'as, kuriuo remiasi „Reuters“.

Kanada aprengs Ukrainos karius (60)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 21:14
Kanada aprengs Ukrainos karius
AP/Scanpix
Kanados gynybos ministras Robas Nicholsonas trečiadienį paskelbė, kad siunčiami žieminiai apsiaustai, batai ir pirštinės 30 tūkstančių ukrainiečių karių, kovojančių su promaskvietiškais separatistais Ukrainos rytuose.

JAV orai gali sugadinti vieną svarbiausių švenčių (12)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 21:07
Jungtinių Valstijų šiaurės rytinėje dalyje trečiadienį, artėjant Padėkos dienai, kai daugelis šalies gyventojų išsiruošia į keliones, dėl snygio ir lijundros buvo atšaukta arba atidėta šimtai skrydžių.