Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
Foto: Reuters/Scanpix

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (55)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Įspėjo dėl Rusijos planų Ukrainoje (181)

Buvęs NATO pajėgų vadas Europoje Wesley Clarkas teigia, kad Rusijos palaikomi separatistai planuoja naują operaciją Ukrainos rytuose, gali būti, kad ji prasidės jau labai greitai, savo straipsnyje „Newsweek“ rašo apžvalgininkas Ashishas Kumaras Senas. Pirmiausia straipsnį skelbė „Atlantic Council“.

Meksikos naftos platforma paskendo liepsnose (3)

Meksikoje mažiausiai keturi žmonės žuvo, 16 buvo sužeista, o 300 teko evakuoti per gaisrą naftos platformoje, priklausančioje valstybinei naftos ir dujų kompanijai „Pemex“.

Tailande – esminiai pokyčiai

Tailando valdančioji chunta, oficialiai vadinama Nacionaline taikos ir tvarkos taryba (NTTT), trečiadienį pranešė, kad panaikina karo padėtį, kuri buvo įvesta prieš 10 mėnesių, prieš perversmą.

Žada atkirtį siaubūnams „Boko Haram“ (1)

Nigerijos išrinktasis prezidentas Muhammadu Buhari trečiadienį perspėjo „Boko Haram“ kovotojus dėl koordinuoto atsako į šešerius metus nesiliaujantį smurtą šalies šiaurės rytinėje dalyje.

Šiaurės Korėjoje prasidėjo nauji mokslo metai (4)

Šiaurės Korėja trečiadienį, balandžio 1 dieną, šventė naujų mokslo metų pradžią, pranešė valstybinė naujienų agentūra KCNA. Vaizdo įraše matyti ceremonija, kurios metu 1-ojoje Pchenjano vidurinėje mokykloje buvo pasitikti nauji mokiniai. Nauji mokiniai dalyvavo pirmoje semestro pamokoje, o juos klasės gale stebėjo tėvai.