Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (55)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rusijos opozicijoje – pasikeitimai (32)

Rusijos dvi opozicijoje esančios politinės jėgos – Rusijos respublikonų liaudies laisvės partija (RPR-PARNAS) ir Pažangos partija – paskelbė susivienijančios, kad galėtų iškelti vieningą kandidatų rinkimams 2015-2016 metais sąrašą.

Irake nukautas buvęs S. Husseino padėjėjas (1)

Buvęs iškilus velionio Irako prezidento Saddamo Husseino padėjėjas Ezzatas al-Douri buvo nukautas, kai jį kartu su kitais maištininkais apsupo saugumo pajėgos, pranešė Salach ad Dino provincijos gubernatorius.

Ukraina siūlo tarptautiniam teismui tirti karo nusikaltimus (55)

Ukraina siūlo Tarptautiniam baudžiamajam teismui (TBT) imtis tirti visus numanomus karo nusikaltimus Kryme ir Ukrainos rytuose, išplečiant jau pradėtą tyrimą, sakė užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas.

Italijos karinės jūrų pajėgos perėmė užgrobtą žvejų laivo kontrolę (7)

Italijos karinės jūrų pajėgos penktadienį pranešė, kad jos įlipo į Sicilijos žvejų laivą, kurį buvo užgrobę ginkluoti užpuolikai netoli Libijos krantų, ir perėmė jo kontrolę.

H. Murakami: visa, ką Japonija gali daryti, – atsiprašinėti (17)

Japonija turi tol pakartotinai atsiprašinėti Kinijos, Korėjos ir kitų šalių, kurias ji buvo užpuolusi 20 amžiuje, kol jos buvusioms aukoms bus gana atsiprašinėjimų, pareiškė rašytas Haruki Murakami.