Kosovo premjeras buvo mafijos vadas

 (55)
Hashimas Thaci
Hashimas Thaci
© Reuters/Scanpix

Dešimto dešimtmečio pabaigoje Kosovo ministras pirmininkas Hashimas Thaci vadovavo organizuotai nusikalstamai gaujai, kuri prekiavo organais, žudė žmones ir užsiėmė kita nusikalstama veikla, rašoma Europos Tarybos ataskaitoje, informuoja telegraph.co.uk.

Preliminarioje ataskaitoje Vakarų galingieji kaltinami prisidėję H. Thaci gaujos nusikaltimų, juos ignoruodami. Ataskaita pasirodė praėjus vos dviem dienoms po pirmųjų po nepriklausomybės paskelbimo rinkimų, kuriuose laimėjo Kosovo premjero partija.

„Žvalgybos (tarnybos) ataskaitose apie panašias į mafiją Kosovo organizuoto nusikalstamumo struktūras Thaci ir kiti Drenicos grupuotės nariai nuolat vadinami pagrindiniais veikėjais“, – rašoma ataskaitoje.

Kaip rašoma ataskaitoje, išsiaiškinta, kad Drenicos grupuotė turėjo vadą, kuris šiuo metu yra žinomas politikas, – H. Thaci.

Ataskaitoje rašoma, kad H. Thaci griežtai kontroliavo heroino prekybą. Ketvirtadienį Paryžiuje Europos Sąjungos tyrėjas Dickas Marty pristatys ataskaitą ES valstybių narių diplomatams.

Antradienį Kosovo vyriausybė pareiškė, kad ataskaita neturi pagrindo ir yra šmeižikiška.

„Kosovo vyriausybė ir ministras pirmininkas Hashimas Thaci imsis visų būtinų veiksmų ir priemonių, įskaitant teisines ir politines priemones, kad nutrauktų Dicko Marty šmeižtą“, – rašoma Kosovo vyriausybės ataskaitoje.

BBC skelbia, kad gauja vykdė nusikalstamą veiklą iki pat šių dienų.

www.DELFI.lt
 
55
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Egipte nuteisė 119 Musulmonų brolijos šalininkų

2014 balandžio mėn. 16 d. 18:51
Egipte nuteisė 119 Musulmonų brolijos šalininkų
AP/Scanpix
Egipte teismas nuteisė 119 nuverstojo prezidento Mohamedo Mursi Musulmonų brolijos šalininkų ir kiekvienam skyrė trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Pranešama, kad kaltinimai susiję su praėjusių metų spalį vykusiais protestais, rašo „Reuters“.

Dalyje JAV miestų velykines nuotaikas temdo sniegas

2014 balandžio mėn. 16 d. 18:45
Dalyje JAV miestų velykines nuotaikas temdo sniegas
Antradienį dalyje Amerikos dar pasnigo. Detroite siautė rekordinė sniego pūga. Iškrito beveik 8 centimetrai sniego. Iš viso per šią žiemą Detroite iškrito du su puse metro sniego. Pavasarinė pūga užpustė Velykinius papuošimus ir sužlugdė viltis, kad ateis šiltesni orai. Mičigano Veksfordo grafystėje dėl sniego daugelyje vietų kilo potvynių. Manoma, kad vanduo Manisti upėje gali pakilti net iki 5 metrų. Jau dabar namus ir automobilius aplink upę semia vanduo.

Afganistane pasikėsinta į parlamentarę, pagrobtas viceministras

2014 balandžio mėn. 16 d. 18:18
Afganistano sostinėje Kabule keli ginkluoti užpuolikai pagrobė ministro pavaduotoją, per dar vieną incidentą pasikėsinta į parlamento narę.

Oficialiai paaiškino, kas iš tiesų įvyko Rytų Ukrainoje (291)

2014 balandžio mėn. 16 d. 17:07
Oficialiai paaiškino, kas iš tiesų įvyko Rytų Ukrainoje
Stopkadras
Prorusiški separatistai su rusų agentų pagalba trečiadienį iš Ukrainos ginkluotųjų pajėgų perėmė šešis šarvuočius, pranešė Ukrainos gynybos ministerija. Po kurio laiko pranešta, kad ukrainiečių šarvuočiams Kramatorske pavyko išsiveržti iš juos blokavusių prorusiškų jėgų gniaužtų.

Estijoje – tragiška avarija, yra žuvusių (2)

2014 balandžio mėn. 16 d. 16:30
Estijoje – tragiška avarija, yra žuvusių
DELFI.ee
Trečiadienio popietę Estijoje įvyko tragiška avarija. Kaip informuoja DELFI.ee, kelyje Talinas – Tartu traukinys rėžėsi į sunkvežimį. Skelbiama, kad žuvo mažiausiai du žmonės.