Kosoviečiai neturi piktnaudžiauti Vakarų pagalba

"Aš čia atvykau... griežtai pareikšti tiems, kuriems mes padėjome, jog mes nenorime, kad mūsų pagalba piktnaudžiautų asmenys, kurie neketina prisiimti sambūvio reikalaujamos rizikos", antradienį pareiškė JAV valstybės sekretorės pavaduotojas Jamesas Rubinas (Džeimsas Rubinas).

"Yra svarbu sutvirtinti tai, ką kosoviečiai prašė Vakarų padaryti. Jie turi parodyti, kad gali sugyventi... Mums kelia nerimą, kad vadovai stokoja atsakomybės už tai, kas čia vyksta", sakė J. Rubinas.

Jis pakartojo Vašingtono poziciją dėl etninių neramumų Serbijos Presevo slėnyje, esančiame prie pat rytinės Kosovo administracinės sienos. J. Rubinas įspėjo etninius albanus, kad Vakarai nesikiš, juos gelbėdami, kaip kad padarė Kosove.

Su J. Rubinu buvo ambasadorius Chrisas Hillas (Krisas Hilas), kuris atvyko, kaip JAV prezidento Nacionalinio saugumo tarybos patarėjas. Jis žurnalistams pareiškė, jog Vašingtonas pasiryžęs toliau padėti Kosovo reformoms ir atstatymui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (75)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.