Kosove per JT autobuso apšaudymą žuvo du serbai

pie tai pranešė JT ir NATO vadovaujamų taikos palaikymo pajėgų (KFOR) pareigūnai.

JAV valstybės departamento atstovas spaudai išplatino valstybės sekretorės Madeleine Albright (Madlenos Olbrait) pareiškimą, kuriame smerkiamas "bailių išpuolis prieš beginklius serbus, važiavusius JT pabėgėlių autobusu".

"Šis smerktinas aktas tik pratęs smurtą nualintame Kosove. Raginame Kosovo albanų bendruomenės vadovybę kartu su mumis pasmerkti šį nusikaltimą", sakoma M. Albright pareiškime.

Autobusas važiavo iš vieno serbų anklavo Kosove į kitą. Raketa į jį paleista vietovėje, esančioje apie 15 km į pietvakarius nuo Mitrovicos.

KFOR vadas, vokietis generolas Klausas Reinhardtas (Klausas Reinhartas) taip pat pasmerkė šį išpuolį ir pavadino jį teroro aktu. Juo norėta nužudyti ir sužaloti beginklius serbų vyrus, moteris ir vaikus, sakė generolas.

Šis išpuolis dar labiau komplikavo taikdarių užduotį sudaryti sąlygas iš Kosovo pabėgusiems serbams grįžti į provinciją.

Dauguma Kosove likusių serbų dabar gyvena anklavuose, norėdami išvengti albanų keršto už serbų represijas.

JT vyriausiojo pabėgėlių komisaro (JTVPK) biuras, kuris organizuoja savaitinius autobusų reisus tarp Mitrovicos ir Banjos kaimo, pranešė žuvus vieną pagyvenusį vyrą ir moterį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Sulaikytas šaudynes JAV prekybos centre sukėlęs įtariamasis (1)

Sulaikytas žmogus, kuris įtariamas dėl penktadienio nakties šaudynių Vašingtono valstijos prekybos centre, praneša BBC.

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (11)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.