Kosminis laivas "Sojuz TM-30" susijungė su stotimi "Mir"

Kosminis laivas "Sojuz TM-30", pakilęs balandžio 4 dieną iš Kazachstano Baikonūro kosmodromo, ketvirtadienį 10 val. 31 min. Maskvos laiku sėkmingai susijungė su stotimi "Mir". Tai pranešė Skrydžio valdymo centras, esantis Koroliove, Maskvos srityje.
Laivas sujungtas su orbitine stotimi rankiniu režimu, nes automatinio suartėjimo ir prisijungimo aparatūra "Kurs" išsiderino.

Kosmonautai Sergejus Zaliotinas ir Aleksandras Kaleris, patikrinę kosminių objektų susijungimo hermetiškumą, atidarys liukus ir pereis į stotį.

Kosmonautai turės iškonservuoti orbitinį kompleksą, nuo praėjusio rugpjūčio skriejantį nepilotuojamu režimu, ir apžiūrėti jo įrenginius.

Vienas pagrindinių uždavinių - surasti mažus plyšelius stoties korpuse, per kuriuos išeina oras.

Kosmonautai taip pat turės įvertinti stoties galimybes toliau dirbti ir jos patikimumą. Remiantis šia analize, bus priimami tolesni sprendimai dėl stoties "Mir" naudojimo.

Be to, kosmonautai atliks daug mokslinių eksperimentų, išeis į atvirą kosmosą ir priims eilinį krovininį laivą "Progres M1-2".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (14)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (4)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (8)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (9)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du (1)

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.