Korupcija apėmusi visas Lenkijos gyvenimo sritis

Kontrolės rūmų parengtoje ataskaitoje pažymima, kad "kyšius ima politikai, visų lygių valdininkai, savivaldybių darbuotojai, policininkai, gydytojai, muitininkai".

Savo teiginius kontrolieriai parėmė medžiaga, kuri buvo surinkta per 57 patikrinimus, atliktus per pastaruosius penkerius metus.

Nuo korupcijos valstybė ypač nukenčia privatizuojant valstybinius objektus, nes jie paprastai parduodami kur kas pigiau už savikainą.

Parduodant Varšuvos Prekybos namus valstybės iždas prarado apie 85 mln. zlotų. Ypač daug pažeidimų kontrolieriai aptiko šalies Kultūros ministerijos įmonių privatizavime.

Kontrolės rūmų nuomone, be įsišaknijusios korupcijos nebūtų galima paaiškinti ir astronominių honorarų, kuriuos gauna ekspertai, įkainojantys privatizuojamus objektus.

Šioje srityje "rekordą" pasiekė vienos ekspertizės atlikėjai, susižėrę už darbą 17 mln. zlotų.

Iš 99 pasaulio šalių Lenkija pagal korupciją užima 44 vietą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (4)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (1)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.

JAV grasina nutraukti derybas su Rusija (154)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry trečiadienį paskambinęs telefonu savo kolegai Rusijoje Sergejui Lavrovui, perspėjo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl Sirijos konflikto sprendimo, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.

Irakas prašo, o JAV rengiasi atsiųsti daugiau karių Mosulo puolimui (1)

Irakas parašė Vašingtono atsiųsti daugiau instruktorių ir patarėjų, rengiantis mūšiui dėl Mosulo, kurį siekiama išvaduoti iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rankų, pranešė trečiadienį premjero tarnyba.

Egipto teismas nuteisė 40 įtariamų IS narių (3)

Egipto teismas kalėti iki gyvo galvos nuteisė 40 asmenų, įtariamų ryšiais su grupuote „Islamo valstybė“ (IS) bei pagalba verbuojant jaunimą prisijungti prie Sirijoje ir Irake veikiančių ekstremistų, praneša naujienų agentūra AP.