Koncentracijos stovykloje - atminimo vakaras

 (3)
Beethoveno (Bethoveno) 9-oji simfonija su triumfuojančia "Ode džiaugsmui", skambanti buvusioje koncentracijos stovykloje, kelia prieštaringų minčių. Šalyje, kur valdančiojoje koalicijoje dalyvauja kraštutinių dešiniųjų partija, pasak skeptiškai nusiteikusių žmonių, toks koncertas gali būti klaidingai suprastas.
Tačiau Vienos Filharmonijos orkestras ir jo dirigentas seras Simonas Rattle (Saimonas Retlas) tikisi, kad sekmadienį vakare liūdnai pagarsėjusioje Austrijos Mauthauzeno koncentracijos stovykloje vyksiantis koncertas skelbs pasauliui žinią: "pagalvokite, kur mes grojame, ir niekada nepamirškite".

"Nė vienas mūsų to nelaiko koncertu. Tai greičiau ritualas, siekiant užgydyti žaizdas", šeštadienį žurnalistams sakė S. Rattle.

Šis sumanymas prieš penkerius metus kilo Holokaustą išgyvenusiam 72 metų Leonui Zelmanui (Leonui Celmanui), kuris šiuo metu vadovauja vienai Vienos žydų organizacijai. L. Zelmanas naujojo tūkstantmečio pradžioje norėjo ypatingai pažymėti 55-ąsias Mauthauzeno išvadavimo metines, taip, kad šią datą prisimintų ir jaunimas.

Koncertas turėtų prasidėti 7 valandą vakaro (17 val. Grinvičo laiku) po atminimo iškilmių, sekmadienį pažymint stovyklos išvadavimą 1945 metų gegužės 5 dieną. Mauthauzeno koncentracijos stovykloje buvo kalinami maždaug 200 tūkstančių žmonių, ne tik žydų, bet ir daug politinių kalinių iš Rusijos, Lenkijos, Čekijos, Ispanijos, Prancūzijos. Pusė iš jų mirė nuo nepakeliamo darbo arba gyvenimo sąlygų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

NATO stiprina gynybą Baltijos regione: siunčia į Estiją parengtą kovos veiksmams batalioną (18)

Didžiosios Britanijos karių kontingentas, siunčiamas į Estiją vykdyti rotacinės NATO misijos, turės tankų, pėstininkų kovos mašinų ir bepiločių skraidyklių, nurodė Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius Michaelas Fallonas.

Išvaduota ukrainiečių pilotė N. Savčenko grįžo į Rusiją (79)

Ukrainietė pilotė Nadija Savčenko, kuri gegužę buvo išlaisvinta iš Rusijos kalėjimo, trečiadienį lankosi Maskvoje, kur atvyko pareikšti palaikymo savo dviems tėvynainiams, taip pat įkalintiems Rusijoje, pranešė jos advokatas.

Ispanija spaudžiama neleisti Rusijos karo laivams įsipilti degalų savo uoste (13)

Madridas trečiadienį buvo spaudžiamas savo sąjungininkų nesuteikti Rusijos karo laivams, plaukiantiems prie Sirijos krantų, leidimo papildyti degalų atsargas viename Ispanijos uoste.

Indijoje per sprogimą fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės

Indijoje nugriaudėjus sprogimui vienoje nelegalioje fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės, trečiadienį pranešė policija.

Rusija kritikuoja JAV planus dislokuoti karių Norvegijoje (34)

Rusija sukritikavo planus dislokuoti Norvegijoje daugiau kaip 300 amerikiečių karių ir pareiškė, kad toks žingsnis niekaip nepadidins saugumo Šiaurės Europoje.