Komunistų valdymas paskelbtas nusikalstamu

Bulgarijos parlamentas trečiadienį priėmė įstatymą, kuris buvusį komunistų valdymą paskelbė nusikalstamu režimu.
Pasipiktinę šiuo žingsniu, parlamentą paliko opozicinės Socialistų partijos, kuri yra Komunistų partijos įpėdinė, atstovai. Jie pareiškė, kad grįš į parlamentą tik inicijuoti balsavimo dėl nepasitikėjimo Demokratinių jėgų sąjungos (DJS) vyriausybe.

Tačiau šis opozicijos grasinimas vargu ar bus veiksmingas, nes parlamente vyrauja DJS šalininkai.

Vis dėlto prieštaringai vertinamas įstatymas ir socialistų atsakomosios priemonės greičiausiai nepraeis be pėdsakų Bulgarijoje, kurioje reformų šalininkų kabinetą aršiai puola vietos žiniasklaida dėl aukšto rango pareigūnų korupcijos.

Naujasis įstatymas teigia, kad Bulgarijos komunistų partija atėjo į valdžią 1944 metais padedant "užsienio jėgoms", ir yra atsakinga už "nacionalinę katastrofą", kuri ištiko šalį dėl jos valdymo, trukusio iki vienpartinio režimo žlugimo 1989 metas.

"Tai suteikia pagrindą paskelbti, kad komunistų režimas Bulgarijoje, trūkęs nuo 1944 metų rugsėjo 9 dienos iki 1989 metų lapkričio 10 dienos, buvo nusikalstamas", teigiama įstatyme, kuris veikiau turi ne praktinę, bet moralinę reikšmę.

"Bulgarijos komunistų partija buvo nusikalstama organizacija, kaip ir kitos jos vadovautos institucijos, kurios sudarė sąlygas pažeidinėti žmogaus teises ir griauti demokratinę sistemą".

Socialistų parlamento frakcija savo pareiškime sako, kad ji "nedalyvaus tokioje tragikomedijoje ir į plenarinį posėdį grįš tik parengusi projektą dėl nepasitikėjimo vyriausybe", pranešė valstybės radijas.

Tai jau nebe pirmas DJS, kuri atėjo į valdžią 1997 metais, kai jai pavyko rinkimuose sutriuškinti socialistus, antikomunistinis žingsnis. Ypač didelį atgarsį sukėlė valdančiosios partijos anksčiau priimtas sprendimas nugriauti komunistinės Bulgarijos įkūrėjo Georgijaus Dimitrovo mauzoliejų, stovėjusį pačiame Sofijos centre.

Vietos verslo savaitraštis "Kapital" šį įstatymą, kurį dar turi pasirašyti prezidentas, pavadino "juridiniu Frankensteinu (Frankenšteinu)".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1113)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.